Salihamidzic: Nie walczyliśmy odpowiednio z Mainz

W ramach dwudziestej dziewiątej kolejki niemieckiej Bundesligi, piłkarze Bayernu mierzyli się ostatnio na wyjeździe z drużyną FSV Mainz 05.

Koniec końców monachijczycy rozegrali fatalne wręcz spotkanie i ponieśli kolejną porażkę w tym roku kalendarzowym. Choć Mainz przez dłuższy czas przegrywało 0:1, to ostatecznie podopieczni Bo Svenssona w kilkanaście minut strzelili rywalom 3 bramki i zasłużenie pokonali FCB 3:1.

Po zakończeniu starcia na MEWA Arenie w Moguncji, swojego rozczarowania po porażce M05 nie krył Hasan Salihamidzic, który podkreślił, że mistrzom Niemiec zabrakło nie tylko energii, ale i również odpowiedniej walki.

Zagraliśmy dobrą pierwszą połowę. Potem pokazaliśmy brak energii i nie zdołaliśmy się zmobilizować. Nie było nas tam fizycznie, nie walczyliśmy odpowiednio – powiedział Salihamidzic.

W pierwszej połowie po raz kolejny nie zdobyliśmy bramek. Potem, znikąd, straciliśmy gola na 1:1. Trudno wytłumaczyć tę porażkę. Oddaliśmy mecz bez powodu – dodał.

Teraz przeanalizujemy sytuację i postaramy się bardziej powalczyć w kolejnym spotkaniu. Możemy wygrywać mecze, jeśli tylko będziemy walczyć w odpowiedni sposób – podsumował Hasan Salihamidzic.

Warto zaznaczyć, że piłkarze Bayernu przechodzą obecnie jeden z największych kryzysów ostatnich kilkunastu lat. Wystarczy podkreślić, że po raz ostatni mistrzowie Niemiec nie wygrali czterech kolejnych spotkań w 2018 roku…