DieRoten.pl
Reklama

Sagonol: U Flicka Nianzou stanie się jeszcze lepszy

fot.
Reklama

Kilka dni temu, po tym jak Tanguy Nianzou pomyślnie przeszedł badania medyczne, Bayern oficjalnie zaprezentował Francuza jako nowego zawodnika na sezon 2020/21.

Utalentowany Francuz zasilił szeregi rekordowego mistrza Niemiec na zasadzie wolnego transferu z Paris Saint-Germain. 1 lipca Tanguy Nianzou został oficjalnie zaprezentowany jako nowy gracz bawarskiego klubu. Mistrzowie Niemiec nie ukrywają, iż są zadowoleni, że udało im się pozyskać tak utalentowanego zawodnika do siebie.

Transferu 18-latka do FCB pogratulował też legendarny Willy Sagnol, który dostrzega w nim wielki potencjał. Co więcej 43-latek jest przekonany, że pod wodzą Flicka młodzieżowy reprezentant Francji rozwinie się jeszcze bardziej.

Transfer do Bayernu jest dla niego bardzo dobrym ruchem. Musi wykorzystać swoje okazje. Pod wodzą Flicka będzie mógł dojrzeć i stać się jeszcze lepszym − powiedział Sagnol.

− To dobry i młody zawodnik o wielkim potencjale. Jest solidny fizycznie i uniwersalny. To dobrze o nim świadczy − podsumował Francuz.

Wielką zaletą 18-latka jest fakt, że może on grać nie tylko jako stoper, ale i również szóstka. Szacunkowa wartość defensora według portalu „Transfermarkt.de” to 11 milionów euro. W sezonie 2019/20 Francuz o iworyjskim pochodzeniu rozegrał 13 spotkań dla PSG, w których strzelił 3 bramki oraz zanotował asystę.

Źródło: Fussball.news
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...