DieRoten.pl

Rummenigge: Wszyscy w Bundeslidze chcemy dokończyć sezon

05.04.2020, 13:56:14
FotoOlimpik

Kilka dni temu podczas spotkania przedstawicieli 36 klubów 1. i 2. Bundesligi z władzami DFL ustalono, że rozgrywki Bundesligi zostaną wstrzymane jeszcze co najmniej do 30 kwietnia.

Mimo zawieszania Bundesligi do 30 kwietnia, wszystkie kluby 1. i 2. Bundesligi razem z władzami Niemieckiego Związku Piłki Ligowej planują wznowienie rozgrywek w pierwszych tygodniach maja.

Z niedawnych doniesień magazynu „Kicker” możemy dowiedzieć się, że DFL ma już przygotowany awaryjny terminarz dogrania tego sezonu. Jest jednak bardzo ważny warunek wstępny − lokalne władze i organy ochrony zdrowia dają zielone światło na grę przy pustych trybunach. Co więcej kierownictwo DFL pragnie także w jak największym stopniu uniknąć angielskich tygodni.

Ogółem rzecz biorąc europejskie federacje miały otrzymać czas na dogranie reszty kampanii do końca czerwca − w lipcu i sierpniu miałoby nastąpić dokończenie rozgrywek europejskich, czyli Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Ostatnio swojego głosu w temacie dokończenia sezonu w BL udzielił Karl-Heinz Rummenigge, czyli prezes FCB.

− UEFA skrytykowała belgijską ligę za zakończeniu sezonu i moim zdaniem prawidłowo. Tutaj w Niemczech wszyscy się zgadzamy, 36 klubów zdecydowało się dokończyć sezon, nawet jeśli będzie to trwało bardzo długo. Rozgrywki krajowe mają priorytet, co też zadecydowała UEFA − powiedział Rummenigge.

− DFL radzi sobie z tym problemem bardzo dobrze. Prezydent Seifert wykonuje wzorową pracę. Wszystko dzieje się w harmonijny i uczciwy sposób. W tej sytuacji to ważne, że silniejsi wspomagają słabszych. Wszyscy jesteśmy tego świadomi, dlatego też przekazaliśmy 20 milionów euro. Chcieliśmy dać przykład solidarności i w końcu podjęliśmy ten krok. Teraz musimy poczekać i zobaczyć jak rozwiną się sprawy − mówił dalej.

Rummenigge w dalszej części rozmowy odniósł się również do sprawy wygasających kontraktów po 30 czerwca − w przypadku Bayernu mówimy w końcu o wypożyczonych trzech zawodnikach jak Philippe Coutinho, Ivan Perisic oraz Alvaro Odriozola.

Jako że kontrakty wygasają w czerwcu, rynek będzie musiał się dostosować. W osobach Coutinho, Perisica i Odriozoli mamy piłkarzy, którzy mają umowy do 30.06. Jeśli sezon będzie kontynuowany poza ten termin, to FIFA powinna znaleźć rozwiązanie z tej sytuacji, aby wszystko odbyło się w należytym porządku. W przeciwnym wypadku zaburzy to rywalizację − podsumował Rummenigge.

źródło: AS
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama16.04.2020 13:30
I pewnie to się, bez kibiców, uda.
06.04.2020 09:26
@GuteSpiele
I żeś wrócił... teraz znowu będzie śmiesznie na stronie
06.04.2020 09:13
Sezon należy obowiązkowo dokończyć, albo uznać aktualne wyniki za aktualne bez spadków, ale wtedy się sporo bałaganu narobi w przyszłym roku.
05.04.2020 22:01
Bundesliga koło czerwca może skończyć rozgrywki, ale taka włoska, hiszpańska czy angielska może podzielić los belgijskiej i zakończyć.
05.04.2020 18:52
Trzeba poczekać aż sytuacja się unormuje tak aby liczba zachorowań spadła. Inaczej rozgrywki może przerwać zarażenie dowolnego piłkarza
05.04.2020 18:10
@josh1982 To czemu już nie grają skoro bez publiki ma być? Im dużej zwlekają tym poziom rywalizacji będzie niższy, szczyt formy piłkarzy planowany był na maj w topowych klubach. W czerwcu przyjdzie upał i zadyszka, do tego mecz o 15 :30. Poza tym oglądalność w wakacje ligi będzie znacznie mniejsza zwłaszcza jak trzeba będzie pracę nadrabiać po kwarantannie. Więc część pieniędzy nieodwracalnie uciekła.
Powinni jak najszybciej zacząć rozgrywki w jednym mieście z dużym stadionem poza skupiskiem miejskim, testy co 2 dni, cała rodzinna piłkarzy w kwarantannie pilnowana przez DFL, badana żywność, na mecz udają się pieszo lub rowerem z hotelu wydzielonego tylko dla piłkarzy i rodzin (autobusy to wylęgarnia bakterii i wirusów). Podczas meczu trener by miał tylko 15 piłkarzy (w tym rezerwowy bramkarz) z testami negatywnymi po kwarantanie 14 dniowej, dezynfekcja rąk po 20 min gry reszta rezerwy w domu.
05.04.2020 16:09
Myślę że sezon dograją bez kibiców. Innej opcji nie ma. Liczę też że ruszą od maja.
05.04.2020 15:05
Innej opcji jak przy pustych trybunach nie ma i chyba w na chwile obecną to optymalne rozwiązanie, ale do tego czasu jest jeszcze prawie miesiąc i zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Dobrze że cała liga jest jednomyślna.

reklama