Rummenigge: Trzymajmy tak dalej!

To był  "świetny weekend " - takich słów użył Karl-Heinz Rummenigge, aby opisać nastrój, jaki panuje po zwycięstwie Bawarczyków nad VfB Stuttgart. Podopieczni Juppa Heynckesa pokonali na wyjeździe, w Derbach Bawarii popularnych Szwabów 2:0. Bramki dla zespołu z Monachium strzelił duet M&M : Maro Mandzukić oraz Thomas Muller.

Tym samym Bayern Monachium powiększył swoją przewagę do 11 "oczek" nad drugim Bayerem Leverkusen, który w sobotni wieczór zaledwie zremisował bezbramkowo z zespołem SC Freiburg. Na trzecim miejscu plasuje się Borussia Dortmund ze stratą jednego punktu do Aptekarzy.

I to jest cudowne. Możemy nadal to kontynuować. - dodał prezes rady nadzorczej FC Bayernu.

Ze swoich zawodników bardzo zadowolony jest też szkoleniowiec. Wprawdzie zespół nie może znaleźć jeszcze płynności oraz pomysłowości na grę po przerwie zimowej, niemniej jednak wyniki mogą cieszyć. W dwóch rozegranych do tej pory spotkaniach rundy wiosennej rekordowy mistrz Niemiec zdobył 6 punktów, strzelając przy tym 4 bramki i nie tracąc żadnej. Ponadto Matthias Sammer  zaznaczył, że styl jaki prezentował zespół uległ "poprawie". Don Jupp wyraził na ten temat podobne zdanie:

Zagraliśmy znacznie lepiej niż przeciwko Furth.

Niewątpliwie wielką zasługą tak dobrych wyników jest obrona. Bawarczycy w obecnym sezonie stracili zaledwie 7 goli w 19. kolejkach, co jest nowym rekordem w 50-letniej historii Bundesligi. Podobnie miało się i w niedzielnym meczu. Piłkarze ze Stuttgartu tylko raz poważnie zagrozili bramce gości. Miało to miejsce w 35 minucie po strzale głową Martina Harnika.
Jednak dzięki odrobinie szczęścia, piłka zatrzymała się na nogach instynktownie interweniującego Manuela Neuera.

Bronimy zdecydowanie dobrze w tym sezonie, a to dlatego, że jesteśmy na szczycie. - zauważył Thomas Muller.

Bayern po pierwszych słabych 45 minutach przystąpił do drugiej części spotkania z większą motywacją.

W pierwszej połowie brakowało nam trochę sprytu, determinacji i zaangażowania. - powiedział Heynckes.

Już w 50 minucie po błędzie Cristiano Molinaro, gola otwierającego wynik spotkania zdobył Mario Mandzukić. Strzelona bramka dała przewagę psychiczną piłkarzom z Monachium "i utorowała drogę" - stwierdził dyrektor sportowy Die Roten.

Byliśmy cierpliwi i bezlitośnie wykorzystaliśmy indywidualne błędy. To jest dokładnie to, co najlepsza drużyna potafić musi. - podsumował Muller, który ustalił wynik spotkania w 72 minucie, strzelając bramkę po dośrodkowaniu chorwackiego napastnika. Sammer pochwalił strzelców za "ciężką pracę i wysiłek" włożony w mecz. Dodał także, że to cecha charakterystyczna dla całego zespołu: "Trzeba mieć chęci, jeśli chce się wygrywać" - kończy.

W najbliższą sobotę Bayern zmierzy się na wyjeździe z FSV Mainz 05 w ramach 20. kolejki Bundesligi. W rundzie jesiennej górą byli Bawarczycy, którzy na własnym stadionie pewnie pokonali klub z Moguncji 3:1.