DieRoten.pl

Rummenigge: Imponuje mi głód sukcesów tej drużyny

08.02.2021, 08:43:13
FotoOlimpik

W lutowym wydaniu klubowego magazynu „51” możemy znaleźć między innymi obszerny wywiad z prezesem Bayernu Monachium, czyli Karlem-Heinzem Rummenigge.

Prezes Bayernu Monachium odniósł się między innymi do kwestii rozpoczynających się dziś dla Bayernu Klubowych Mistrzostw Świata. W przypadku finalnego triumfu monachijczycy mogą wyrównać rekord Barcelony, która w przeciągu kilku miesięcy wygrała 6 tytułów.

Karl-Heinz Rummenigge nie ukrywa również, iż jest pod wielkim wrażeniem mentalności głodu sukcesów obecnego FCB. Niemiec podkreślił, że mimo wielkich sukcesów w 2020 roku oraz bardzo napiętego terminarza, nikt nie spoczywa na laurach i chce jeszcze więcej.

Jeśli ciekawi Was, co jeszcze miał do powiedzenia sternik „Gwiazdy Południa”, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

…KMŚ:

„…Wystartujemy w Klubowych Mistrzostwach Świata z jasnym celem, jakim jest przywiezienie Pucharu KMŚ do Monachium. Nasza drużyna i Hansi Flick przywiązują wielką wagę do tego tytułu. Zeszłej jesieni, nasz trener i główni piłkarze FCB siedzieli w moim biurze, ponieważ wyglądało na to, że KMŚ zostaną odwołane. Poprosili mnie, abym porozmawiał z FIFA na temat organizacji turnieju, ponieważ naprawdę chcieli mieć tę historyczną szansę na zdobycie szóstego tytułu w ciągu kilku miesięcy.”

…wyrównania rekordu Barcelony:

„…Sześć trofeów w jednym roku - to udało się do tej pory tylko Barcelonie w 2009 roku. To było ważne, aby FIFA i organizatorzy turnieju byli w stanie przedstawić sensowną koncepcję higieny. Teraz z niecierpliwością czekamy na Klubowe Mistrzostwa Świata.”

…mentalności FCB:

„…Jestem pod wielkim wrażeniem głodu sukcesów naszej drużyny. Chęć wygrywania i zdobywania wszystkiego – to zawsze było zakorzenione w DNA tego klubu. Szczególnie w obecnym sezonie widać lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, jaką mentalność mają nasi zawodnicy. Wygrali wszystko w 2020 roku, mają bardzo napięty terminarz, jednak wciąż chcą więcej.”

…presji sukcesu:

„…Od ponad 50 lat każde pokolenie piłkarzy w Bayernie musi mierzyć się z tą presją sukcesu. To jest wielka siła naszego klubu, że zawsze czerpie najwyższą motywację z ogromnych oczekiwań. Jako piłkarz zawsze czułem, że każda porażka jest czymś osobistym.”

…Bundesligi w dobie pandemii i napiętego terminarza:

„…W tych okolicznościach bardzo wysoko cenię fakt, że jesteśmy na szczycie Bundesligi, a jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że nasza liga wyraźnie poprawiła się pod względem jakości wśród czołowych zespołów. Kiedyś w Niemczech musieliśmy oglądać się na Hiszpanię czy Anglię, ale teraz nie musimy się chować przed żadną inną topową ligą.  Poziom ogromnie się podniósł, czego dowodem jest fakt, że wszystkie 6 zespołów awansowało do fazy pucharowej LM i LE.”

…nieustannego głodu sukcesów FCB:

„…Bayern nigdy nie powinien się rozluźniać. Chcemy w przyszłości nadal zachwycać naszych kibiców skutecznym i przyjemnym dla oka futbolem. Naszym celem jest zwyciężanie w stylu Bayernu. Pozostaniemy głodni sukcesów nie tylko po Klubowych Mistrzostwach Świata, ponieważ w 2021 roku również mamy wiele wielkich celów.”

 

źródło: 51

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama08.02.2021 22:37
Będzie.kolejny puchar ;)
08.02.2021 19:20
Wszystko pokaże Liga Mistrzów.
08.02.2021 17:52
O to że nasz klub jest głodny sukcesu jestem spokojny:)
08.02.2021 14:06
Dawać dzisiaj duży krok ku historii:-)