DieRoten.pl

Niestety, ale mimo zwycięstwa w pierwszym meczu półfinałowym kobiecej Ligi Mistrzów, piłkarki Bayernu poległy w rewanżowym starciu z londyńską Chelsea FC.

Podczas gdy pierwsze spotkanie w Monachium zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem piłkarek Bayernu 2:1, to w rewanżu podopieczne Jensa Scheuera zostały pokonane 4:1 przez Chelsea na stadionie w Londynie.

Choć przez większość czasu na tablicy wyników w rewanżowym starciu na Kingsmeadow widniał wynik 2:1, to w 84. minucie zawodniczki „The Blues” strzeliły bramkę na 3:1. Monachijki rzuciły wtedy wszystkie siły do ataku (włącznie z bramkarką), co też zostało później wykorzystane przez CFC – w samej końcówce do pustej bramki na 4:1 strzeliła Kirby.

Po spotkaniu na temat odpadnięcia FCB Frauen z Champions League wypowiedzieli się bossowie bawarskiego klubu, czyli Herbert Hainer oraz Karl-Heinz Rummenigge, którzy nie kryli swojej dumy z występu piłkarek Bayernu.

Herbert Hainer:

− Chciałbym pogratulować naszej kobiecej drużynie, gdzie trenerem jest Scheuer, jak i również kierownictwu sportowemu wokół Danner i Rech za wspaniały sezon Ligi Mistrzów i wspaniałą walkę w półfinale z Chelsea. TOP 4 w Europie to wielki sukces, co więcej, gramy świetną rundę w Bundeslidze i jesteśmy liderami. Naszą ambicją jest zostać nie tylko w międzynarodowym topie, ale i numerem jeden w Niemczech także pod względem kobiecej piłki. Robimy ogromne postępy w tym kierunku. Ta drużyna będzie nadal sprawiać radość z gry i podobnie jak nasze męskie drużyny i koszykarze Bayernu, żeński zespół jest ważną częścią FCB. Bayern również może pochwalić się kobiecą siłą.

Karl-Heinz Rummenigge:

− Cały Bayern jest bardzo dumny z naszej kobiecej drużyny piłkarskiej po wspaniałym występie w półfinale Ligi Mistrzów. Jesteśmy przekonani, że ta drużyna będzie kontynuować swój wspaniały rozwój z ostatnich lat i stanie się siłą, z którą należy się liczyć w międzynarodowym futbolu. Dotarcie do półfinału LM było wielkim osiągnięciem. Dopiero po raz drugi udało nam się tego dokonać w kobiecym futbolu i wszyscy jesteśmy przekonani, że będziemy kontynuować tę historię sukcesu. Teraz skupiamy się na naszym wielkim celu, czyli mistrzostwie w żeńskiej Bundeslidze.

 

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)

reklama06.05.2021 14:39
Ładnie się pokazały ;)
04.05.2021 21:46
I tak panie osiągnęły bardzo dobry wynik.
04.05.2021 13:40
Oby Panie się teraz na ostatniej prostej nie wyłożyły przed Wilczycami z VFL i zdobyły tego majstra.
04.05.2021 10:50
Szkoda. Może następnym razem się uda!