Rummenigge: Dortmund musi umierać ze śmiechu

Po meczu w Kolonii świat Bundesligi stanął do góry nogami. Przewodniczący Rady Nadzorczej Bayernu Karl-Heinz Rummenigge w wywiadzie nazywa sprawę po imieniu. Mówi, że to wstyd.

Panie Rummenigge, pierwszy raz od ponad 13 lat, Bayern Monachium przegrywa mecz 3:2, choć prowadził 2:0. Jak wytłumaczyć 3:2 w Kolonii?
Być może drużynie trzeba powiedzieć, że mecz trwa 90, a nie tylko 45 minut. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobry futbol, ale widocznie za wielu myślało, że gwizdek kończący pierwszą połowę będzie ostatnim.

Thomas Mueller powiedział, że Koeln pokazało więcej pasji, a Bayern głupotę.
Jeśli on tak powiedział...

Więc cały problem leży w nastawieniu?
Zespół w drugiej połowie kompletnie zaginął. To jest denerwujące. To się już zdarzyło w Mönchengladbach, w Leverkusen, z Schalke i kto wie, gdzie jeszcze się to zdarzy, że w ciągu 15 minut oddajemy mecz. To ciągnie się za nami cały sezon i kiedy tego nie zażegnamy, nie osiągniemy naszych celów.

Dystans do lidera wynosi już 15 punktów. Czy Bayern musi się już pożegnać z tytułem?
Dortmund mnie nie interesuje. Oni muszą umierać ze śmiechu i myśleć, że są w bardzo dziwnym filmie, ponieważ oni tylko zremisowali i mimo to są zwycięzcami.

źródło: tz-online.de