DieRoten.pl

Rummenigge apeluje: Nie jedźcie do Berlina!

13.03.2020, 14:47:40
FotoOlimpik

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko trener Hansi Flick, ale i również prezes monachijczyków, czyli Karl-Heinz Rummenigge.

Dzisiejszego popołudnia dość nietypowo Hansiemu Flickowi towarzyszył Karl-Heinz Rummenigge, który odpowiadał na pytania związane z obecną sytuacją na świecie i nie tylko. Jeśli jesteście ciekawi, co miał z kolei do powiedzenia trener FCB, to odsyłamy Was pod ten link.

Podczas rozmowy z dziennikarzami prezes „Gwiazdy Południa” odniósł się między innymi do decyzji DFL o zawieszeniu rozgrywek od przyszłego wtorku. Rummenigge zaapelował również do kibiców, aby Ci nie gromadzili się jutro przed stadionem w Berlinie, gdzie rozegrany zostanie mecz FCB z Unionem.

Fragmenty wypowiedzi bossa bawarskiego klubu znajdziecie poniżej. Wszystkich chętnych zachęcamy do zapoznania się z tą krótką lekturę.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

...koronawirusa i zawieszenia spotkań:

„...Zapadła decyzja odnośnie jutrzejszego meczu. Nasz mecz odbędzie się. Przyszłotygodniowy pojedynek z Chelsea został odwołany. UEFA poinformowała nas o przełożeniu spotkań. W poniedziałek odbędzie się specjalne posiedzenie DFL ze wszystkimi klubami. Dziś rano odbyliśmy konferencję telefoniczną, w czasie której zadecydowano, że najbliższa kolejka odbędzie się. Nikt nie jest jednak w stanie przewidzieć jak długo koronawirus będzie powodem zawieszenia rozgrywek. Moim zdaniem to właściwe podejście i musimy zobaczyć, co się wydarzy w poniedziałek. Ze względu na finanse rozegranie tej kolejki ma sens − brak płatności z tytułu praw TV może być bardzo problematyczne dla wielu małych klubów.”

...przerwy reprezentacyjnej:

„...Niebawem czeka nas przerwa reprezentacyjna. Mocno zalecałbym FIFA zawieszenie jej, inaczej zawodnicy musieliby podróżować po całym świecie. We wtorek odbędzie się konferencja nt. Euro i dalszych europejskich rozgrywek. To piekielnie ważne, aby postępować zgodnie z wszelkimi poleceniami władz. Moim zdaniem działania naszego rządu są bardzo skuteczne.”

...decyzji DFL:

„W Bundeslidze nie mieliśmy jeszcze potwierdzonego przypadku zarażania. To różnica względem innych lig czy sportów. Działamy rozsądnie z wszelkimi zaleceniami władz. Mecze przy pustych trybunach są dziwaczne, ale futbol może zapewnić, że w całej tej panice ludzie dostaną coś, do czego są przyzwyczajeni.”

...prognoz:

„...Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak długo ten temat będzie nam towarzyszył i w jaki sposób kontynuowane będą wszelkie rozgrywki.”

...dalszych planów:

„...Wszyscy w świecie piłki myślą o planach w przypadku wystąpienia najgorszego scenariusza. Wszyscy mamy nadzieję, że cała ta sytuacja szybko zostanie zażegnana, ale nikt nie będzie w stanie wydać ważnego i wiążącego oświadczenia w tej sprawie.”

...kibiców Bayernu i wyjazdu do Berlina:

„...Proszę, nie jedźcie do Berlina. Proszę nie spotykajcie się przed stadionem. Musimy tego unikać, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzeniania się wirusa. Proszę nie przybywajcie pod stadion. To dla klubu i zawodników żadna korzyść.”

...przyszłości:

„...Po opanowaniu epidemii życie będzie toczyć się dalej, musimy to mieć na uwadze. Teraz musisz wyłożyć wszystkie karty na stół i znaleźć możliwe rozwiązania. Jestem przekonany, że znajdziemy wyjście z tej sytuacji. Wszyscy muszą uświadomić sobie, co oznacza przerwa od grania.”

...możliwego zakończenia Bundesligi:

„...Wszyscy powinni zrozumieć, co oznaczałoby zakończenie sezonu dla Bundesligi. Większość pieniędzy pochodzi z sektora TV. Jeśli doszłoby do tego, to są obawy, że wiele małych i średnich klubów doświadczy problemów z płynnością. Mamy nadzieję, że szybko się to zakończy.”

...Euro i dokończenia sezonu:

„...Być może z powodów zdrowotnych mistrzostwa Europy mogą zostać zawieszone. Być może będziemy musieli wykorzystać czerwiec, aby dokończyć klubowe rozgrywki.”

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama14.03.2020 09:48
13.03.2020 22:45
no i meczu nie będzie Dramat
13.03.2020 20:26
@josh1982
Niby jak grając mecze można to pokonać?
13.03.2020 20:08
Ja osobiście nic bym nie zawieszał tylko grał, tylko tak pokonamy ten wirus!
13.03.2020 15:11
13.03.2020 15:03
13.03.2020 14:55
Mogą sobie apelować, ale i tak wiadomo, że kibicie pojadą i będą się gromadzić. Z tego nawet powodu zawieszenie BL, ale dopiero po tej kolejce jest absurdalną decyzją.
13.03.2020 14:50
Kibice najgorsi, bo tworzą duże skupiska. Jutro trzeba obowiązkowo dopisać kolejne 3 pkt.

reklama