DieRoten.pl

Bayern Monachium może pochwalić się nie tylko wielką tradycją i równie bogatą historią, ale przede wszystkim jednym z najnowocześniejszych stadionów na całym świecie, czyli Allianz Areną.

reklama

Allianz Arena została wybudowana w latach 2002-2005 i jest jednym z najnowocześniejszych stadionów na całym świecie. Obiekt monachijczyków jest trzecim co do wielkości stadionem w Niemczech.

Budowa Allianz Areny pochłonęła łącznie ponad 340 milionów euro – warto nadmienić, iż Bayern od długiego okresu czasu nie zalega z żadnymi ratami – klub w pełni spłacił stadion i jest pełnoprawnym i jedynym właścicielem obiektu.

Choć stadion ma dopiero kilkanaście lat, to historia Allianz Areny jest już bardzo bogata. To właśnie tutaj odbył się mecz inaugurujący Mundial w 2006 roku, zaś sześć lat później odbył się tutaj finał Ligi Mistrzów. Prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge nie ukrywa, że stadion FCB jest kluczem do sukcesu.

Allianz Arena to klucz do naszych wszystkich sukcesów. Bez Allianz Areny historia sukcesów Bayernu nie byłaby możliwa, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich 10-12 lat – powiedział Karl-Heinz Rummenigge.

Allianz Arena jest sukcesem samym w sobie, posiada niesamowitą atmosferę i pod względem infrastruktury myślę, że to najlepszy stadion jaki znam – mówił dalej prezes „Bawarczyków”.

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom bawarskiego serwisu „TZ.de” latem przyszłego roku Allianz Arena przejdzie modernizację – wymienione zostaną krzesełka – po tym jak TSV 1860 nie rozgrywa już tutaj swoich spotkań, Bayern stał się jedynym właścicielem, dlatego też już wkrótce zamontowane zostaną czerwone krzesełka.

Dla kibiców wizyta na Allianz Arenie jest wielkim przeżyciem – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. O grze na tak wspaniałym obiekcie marzy również wielu młodych zawodników a także dzieci – jednym z takich marzycieli był obecny kapitan Bayernu – Manuel Neuer.

Ten stadion to nasz dom, salon, to nasze podwórko. Jako młody chłopak moim celem zawsze była gra na tak wielkim stadionie jak ten. Uwielbiam swoją pracę jako golkiper – podsumował Manuel Neuer.

 

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama15.11.2017 08:32
Stadion piękny raz miałem okazję sie znaleźć w naszym domu piłkarskim na meczu właśnie z naszym przyszłym przeciwnikiem, Augsburgiem. Wygraliśmy wtedy 2:1!!
14.11.2017 10:55
Byłem na otwarciu sezonu 16/17 i stadion naprawdę piękny i dojazd normalny nie to co na narodowym, a najpiękniejsze są Alpy pod Monachium.
14.11.2017 09:49
Ja też kiedyś chciałbym odwiedzić nie tylko stadion ale całe miasto.
14.11.2017 09:48
Z Realem się jakoś nie okazała :)
13.11.2017 22:25
Stadion na zdjęciach boski marzenie kibica by chociaż raz się tam znaleźć
13.11.2017 21:20
Stadion super, naprawdę możemy być dumni!!

reklama