DieRoten.pl
Reklama

Rookie of the Month: Beier znów zwycięża

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Tradycyjnie już, jak co miesiąc – fani z całego świata mogli głosować na najlepszego młodego zawodnika w ostatnich tygodniach w niemieckiej pierwszej Bundeslidze.

Poznaliśmy już laureata ósmej nagrody „Rookie of the Month” w sezonie 2023/24. Podobnie jak w poprzednim miesiącu, nominowanych było trzech młodych piłkarzy. Tym razem mowa o takich zawodnikach jak Xavi Simons, Ian Maatsen oraz Maximilian Beier.

Ostatecznie zwyciężył ofensywny talent TSG Hoffenheim, czyli wspomniany wyżej 20-letni Beier, który zaliczył bardzo udane tygodnie w ekipie z Sinsheim. Warto podkreślić, że dla młodego Niemca to drugie takie wyróżnienie z rzędu w tym sezonie Bundesligi.

Nominowani byli:

− Xavi Simons (RB Lipsk, 20 lat).
− Ian Maatsen (Borussia Dortmund, 21 lat).
− Maximilian Beier (TSG Hoffenheim, 21 lat).

Nagroda „Rookie of the Month”

W głosowaniu na najlepszego młodego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko kibice, ale i również kluby i eksperci Bundesligi. Waga głosów jest podzielona w następujący sposób: fani 40%, drużyny 30% oraz eksperci 30%.

Piłkarze nominowani są na podstawie swoich występów, które będą uzupełnione o liczbę punktów zdobytych w Fantasy Managerze. Zawodnik U-23, który danego miesiąca otrzyma w sumie najwięcej oczek, znajdzie się w gronie trzech nominowanych (stała liczba każdego miesiąca).

Począwszy od sezonu 2019/20 przyznawana jest też statuetka z tytułu „Rookie of the Month”. Pod koniec sezonu z kolei zostanie wybrany Najlepszy Młody Zawodnik Sezonu.

>>> Głosować można na oficjalnej stronie Bundesligi. <<<

Dotychczasowi zwycięzcy:

Sierpień 2023: Victor Boniface (Bayer 04).
Wrzesień 2023: Victor Boniface (Bayer 04).
Październik 2023: Victor Boniface (Bayer 04).
Listopad 2023: Victor Boniface (Bayer 04).
Grudzień 2023: Xavi Simons (RB Lipsk).
Styczeń 2024: Ian Maatsen (Borussia Dortmund).
Luty 2024: Maximilian Beier (TSG Hoffenheim).
Marzec 2024: Maximilian Beier (TSG Hoffenheim).

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...