DieRoten.pl

Roman Kołtoń: Werner? To naturalny następca Roberta w FCB

03.06.2018, 20:16:28
FotoOlimpik

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych użytkowników do przeczytania kolejnego już wywiadu z doskonale znanym nam dziennikarzem sportowym − Romanem Kołtoniem − z Polsatu Sport.

Od ponad tygodnia w mediach stale przewija się jeden temat − transfer Roberta Lewandowskiego poza granice Niemiec. Jak więc łatwo można się domyślić tematem rozmowy z Panem Kołtoniem była osoba naszego rodaka, który wedle wszelkich doniesień jest gotów zmienić otoczenie klubowe.

Korzystając z okazji porozmawialiśmy także nieco o obecnej polityce transferowej Bayernu oraz Niko Kovacu, który wraz z dniem 2 lipca obejmie stery w ekipie "Gwiazdy Południa". Nie mogło też zabraknąć pytań odnośnie ewentualnego następcy Roberta Lewandowskiego po jego odejściu.

Jak sezon 2017/18 w wykonaniu Bayernu ocenia Roman Kołtoń? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej. Serdecznie zapraszamy Was do lektury! Zaczynajmy więc.

 

Jak odniósłby się pan do obecnej sytuacji Roberta Lewandowskiego?

Roman Kołtoń: Dla mnie osobiście to już nie są plotki, lecz jednoznaczna gra Roberta i jego agenta. Cały tekst w Sport Bildzie jest oparty na konkretnych wypowiedziach Zahaviego. W dodatku jestem przekonany, że wypowiedzi te były autoryzowane razem z Robertem. Poza tym, tej sprawie poświęcono przecież całą okładkę Sport Bilda. Innymi słowy, nie chodzi o to, że gra się zaczęła – ona po prostu nabrała nowej dynamiki. Miałem okazję porozmawiać z osobą z otoczenia Zahaviego i wiem, że cała ta gra ma na celu odejście „Lewego“ z Bayernu. Nikt już chyba nie ma co do tego wątpliwości. Po to został zatrudniony Zahavi – żeby przeforsować transfer Roberta.

 

Czy nadal jest szansa na to, że nowym pracodawcą Roberta będzie Real?

Roman Kołtoń: Biorąc pod uwagę różne przesłanki, moje rozmowy z innymi ludźmi oraz fakt, że Zidane nie jest już trenerem Realu, to transfer do zespołu Królewskich jest realny. W Madrycie będzie nowe rozdanie, klub będzie potrzebował nowych piłkarzy i nowego impulsu. Robert ma szansę być jednym z dwóch najważniejszych zawodników, którzy ożywiliby Real. Dałbym nawet 50 procent szans na transfer „Lewego“ do Madrytu.

 

Twarde stanowisko Bayernu będzie miało wpływ na transfer?

Roman Kołtoń: Po co Bayernowi „Lewy“, który chce odejść? Jak wiemy, ze strony Bawarczyków padły różne stwierdzenia – na przykład, że nie są oni klubem sprzedającym. Hoeness ogłosił zaś, że sytuacja taka, jak w Dortmundzie z Aubameyangiem nie miałaby miejsca w Monachium. Bayern też musi zredefiniować swoją politykę kadrową, w czym być może pomogłoby 100 lub 120 milionów euro za „Lewego“. Zahavi z kolei nie mydli nikomu oczu i jednoznacznie podkreśla, że Robert potrzebuje kolejnego wyzwania i chce spróbować czegoś nowego.

 

Jeśli nie Real, to kto? Media wskazują kilku kandydatów...

Roman Kołtoń: Niedawno niemieckie źródła informowały o ofercie z Chelsea i mogę osobiście to potwierdzić. Abramowicz jest gotowy w każdej chwili wziąć Roberta do Londynu. Od osoby współpracującej z Zahavim dowiedziałem się, że właściciel The Blues tylko czeka na sygnał ze strony Bayernu. Jest też Manchester United, który wysyła sygnały, że chciałby zatrudnić „Lewego“. Moim zdaniem City byłoby dla Roberta świetnym klubem – media go jednak nie wymieniają, to moja osobista spekulacja. Jeśli chodzi o Chelsea, to nie zapominajmy, że nie zagrają oni w Lidze Mistrzów, co komplikuje sprawę, bo Robert chce grać w tych rozgrywkach.

 

Robert to jeden z najlepszych – o ile nie najlepszy – środkowych napastników na świecie. Zahavi chyba wiedział, co mówi w wywiadzie dla Sport Bilda?

Roman Kołtoń: Oczywiście. Mamy przecież około pięciu zainteresowanych nim klubów, bo do tego grona należy zaliczyć także Paris Saint-Germain. Osobiście zgadzam się z narracją Zahaviego, który wspomniał w Sport Bildzie, że Lewandowskiego w swoim zespole rozważa każdy topowy klub. Niewielu jest na świecie zawodników klasy Roberta. Można spierać się przecież czy jest on najlepszą „9“, czy znajduje się w trójce, czy też piątce najlepszych środkowych napastników na świecie. Podsumowując, Zahavi na pewno nie naciąga rzeczywistości, gdy mówi o klasie i jakości Roberta.

 

Według ostatnich plotek, do grona klubów zainteresowanych Lewandowskim miał dołączyć także Juventus. Włosi mają szansę pozyskać Roberta?

Roman Kołtoń: Juventus już wcześniej interesował się Lewandowskim, który jednak wybrał wówczas grę dla Bayernu. Ponadto Juve nie było jeszcze wtedy w stanie płacić takich pensji, jak teraz, co pokazało zatrudnienie Higuaina w 2016 roku. Pytaniem jest pensja. We Włoszech sumy podaje się w netto, a Gonzalo zarabia dużo mniej niż obecnie „Lewy“. W przypadku transferu do któregoś z wymienionych wcześniej pięciu klubów Robert z pewnością podbiłby sobie zarobki. Juventus raczej nie byłby w stanie przebić tych ofert.

 

Podsumujmy zatem temat Roberta Lewandowskiego i jego możliwego transferu.

Roman Kołtoń: Podsumowując sytuację Roberta – pytanie nie brzmi czy Bayern go sprzeda. Pytaniem jest kiedy i za ile. Niczego nie można wykluczyć. Być może coś wydarzy się w przyszłym tygodniu. To gorąca gra i wszystko się może zdarzyć. Oczywiście istnieje też możliwość, że sprawa przeciągnie się ze względu na twarde stanowisko Bayernu, ale według mnie ta twardość polega na tym, że monachijczycy pragną ugrać jak najwyższą kwotę. Wiadomo, Bawarczycy chcą być wiarygodni i trzymać się swoich słów, ale na pewno nie będą chcieli zatrzymywać zawodnika na siłę.

 

Załóżmy scenariusz, w którym Robert odchodzi. Kto na jego miejsce?

Roman Kołtoń: Już pod czas naszej ostatniej rozmowy przyznałem, że świetnym następcą Roberta byłby Timo Werner. Dla mnie to naturalny sukcesor „Lewego“ w Bayernie. Być może nie strzelił w minionym sezonie wielu bramek, ale to młody napastnik i stale się rozwija. Lewandowski sześć czy siedem lat temu też stawiał pierwsze kroki w poważnej piłce, też kwestionowano jego skuteczność, dojrzałość i wykańczanie akcji. Werner jest piekielnie szybki i ma „to coś“ – to po prostu idealny napastnik dla Bayernu.

 

W ostatnich dniach jest głośno o Wernerze i Bayernie.

Roman Kołtoń: Dokładnie. To odpowiedni zawodnik na miarę Bayernu, młody napastnik o wielkim potencjale. Jestem pewien, że Bawarczycy rozmawiają już z Lipskiem na temat ewentualnego transferu. RB i Mateschitz nie muszą sprzedawać Wernera, ale z drugiej strony, nikt nie chce trzymać piłkarza na siłę. To taki typ zawodnika, który w tak ofensywnie grającym Bayernie też byłby w stanie zapewnić 30 czy 40 bramek w sezonie. Swoją drogą Bayern przespał już kilka lat temu transfer Firmino czy Mane, którzy obaj zasilili szeregi Liverpoolu.

 

Pozostawmy już temat Roberta i jego przyszłości. Skupmy się na osobie nowego trenera Bayernu, czyli Kovaca. Czy Chorwat jest w stanie poprowadzić klub do sukcesów? Mając na uwadze charakter Niko, pozbycie się Vidala tego lata będzie dobrym rozwiązaniem?

Roman Kołtoń: Oczywiście Arturo Vidal to typ wojownika i piłkarz o zadziornym charakterze. Z pewnością jest potrzebny, ale trzeba brać pod uwagę, że Niko Kovac doskonale zna niemiecki rynek i pewnie będzie miał własny pomysł na budowę składu. Kto widział finał Pucharu Niemiec, ten zauważył, jak gra zespół Kovaca. Jego drużyna zawsze jest nastawiona na walkę, ambitna, gotowa walczyć do końca dla swojego trenera. Chorwat potrafi przekuć zawodników w wielkich wojowników, dlatego też nie ma raczej żadnych wątpliwości, że jego Bayern będzie w stanie wygrać Bundesligę.

 

Wielu zarzuca jednak brak doświadczenia w Lidze Mistrzów...

Roman Kołtoń: Kwestia tego, jak poradzi sobie w Lidze Mistrzów, jest ważna, ale pamiętajmy, że Niko był świetnym i zarazem bardzo mądrym zawodnikiem, który grał w wielkich klubach oraz doświadczył gry w reprezentacji narodowej. Doskonale zna smak wielkiej piłki. Nie ma wątpliwości, że Kovac nauczy się Ligi Mistrzów. Nie mam też wątpliwości, że jego Bayern zagra w fazie pucharowej, ale co będzie dalej? Na sukces w europejskich pucharach składa się wiele czynników takich, jak szczęście, a tego nie da się nauczyć.

 

Często pojawiają się głosy, że polityka transferowa Bayernu zmierza ku temu, że klub z topowego stanie się przeciętnym zespołem w Europie, dla którego ćwierćfinał Ligi Mistrzów będzie szczytem możliwości. Zgadza się pan z tym?

Roman Kołtoń: Nie, w żadnym wypadku. To po prostu zwyczajne dziennikarskie gadanie. Czy dadzą za zawodnika 100 milionów, czy nie? Nieważne, ile dadzą za danego piłkarza, ważne, kogo biorą! To jest właśnie klucz do sukcesu. Możesz przecież wziąć za pieniądze Goetzego, ale i możesz za darmo pozyskać „Lewego“. Jeden się sprawdzi, a drugi nie. Nigdy nie masz gwarancji. Być może Bawarczyków uśpiło trochę wygranie Ligi Mistrzów w 2013 roku, stąd podejście, że „nie musimy zmieniać zbyt wiele, jesteśmy na dobrej drodze“.

 

Jako przykład można podać przychodzącego za darmo Leona Goretzkę z Schalke 04.

Roman Kołtoń:Dokładnie. Z Gnabrym jest podobnie, to świetny zawodnik, szybki skrzydłowy, ale mimo to nie masz pewności czy poradzi sobie w Europie. Wracając do Goretzki − on przecież przychodzi na zasadzie wolnego transferu, to świetny ruch ze strony Bayernu. Leon jest bardzo dobrym graczem pod względem technicznym, potrafi idealnie grać między liniami.

 

Kończąc rozmowę, jak oceniłby Pan sezon 2017/18 w wykonaniu Bayernu Monachium w skali od 1 do 10?

Roman Kołtoń: Chyba dałbym solidne 7, bo w końcu zdobyli mistrzostwo Niemiec z wielką przewagą. Mimo wszystko, w Monachium stale będą żyć sukcesem z 2013 roku, dlatego klub ocenia się też przez pryzmat sukcesów w Lidze Mistrzów oraz Pucharze Niemiec. Co więcej, w trakcie sezonu zwolniono Ancelottiego, którego zastąpił Heynckes − to była pozytywna zmiana. Zagrali przecież w półfinale Ligi Mistrzów, finale Pucharu Niemiec. Gdyby monachijczycy wygrali Puchar i dotarli do finału Ligi Mistrzów, to ocena 9 byłaby jak najbardziej zasłużona. Z drugiej strony jednak oceniam sezon Bawarczyków na 8, bo bardzo doceniam to jak wielki dwumecz Bayern zagrał z Realem, który miał mnóstwo szczęścia. Bayern odpadł pechowo, zaś Jupp wykonał wielką pracę.

 

Z Romanem Kołtoniem rozmawiał Gabriel Stach.

Wielkie podziękowania dla Julii Kramek, która specjalnie dla nas podjęła się zadania korekty tekstu. Dziękujemy Julka!

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (74)05.06.2018 17:52
A tak to prawda- Angole często biły Niemców, Włochów czy Hiszpanię w meczach towarzyskich ale na turniejach nie wygrały pucharowego meczu z poważną ekipą od chyba rzutów karnych z Hiszpanią na Euro 96. No i mają marnego trenera do tego. 1/4 max jak zwykle albo i słabiej jeśli od razu trafią na Kolumbię a nie naszych czy Senegal.
05.06.2018 17:36
Ja myśle ze w tych mistrzostwach zajdą daleko . Od tylu lat jest kicha a ostatnio grają bardzo dobrze
05.06.2018 14:33
Anglia zawsze robi wrażenie przed imprezami a później jest jedno, wielkie G :]
05.06.2018 14:01
Wyobrażenie o Anglii może być mylące dla niektórych, gdyż Anglicy "słyną" z dobrej gry w sparingach przed wielkimi turniejami i z beznadziejnej gry już podczas ich trwania.
05.06.2018 13:52
Co by nie mówić to zapowiada się fajne okienko transferowe z Lewym na czele .
Z tą Anglia to ty tak na poważnie ?
05.06.2018 13:30
Anglia robi na Tobie wrażenie? Trochę powagi.
05.06.2018 13:13
120 mln euro za Lewego to dobry interes.Ruchy zarządu nie sugerują,żeby za wszelką cenę chcieli walczyć o LM,więc jeśli chłopu znudziła się ta stagnacja,to wszyscy wyjdą dobrze na takim transferze.Pod warunkiem oczywiście,że na celowniku jest jakiś sensowny następca,a nie 22-letni chłopak z Lipska.
05.06.2018 11:16
Lewy znów priorytetem Realu. Glównie z powodu ceny. Salah i Kane za drodzy dla Realu.
05.06.2018 09:35
To ze Jogi czasami patrzy na zawodnika a nie na jego umiejętności to nie wiadomo od dzisiaj ( może coś ma z Biedronia he he) do tej pory nigdy się nie pomylił i zawsze jakiś medal z imprez przywoził . Oby było i tym razem ale tak jak pisałem wcześniej jakby spojrzeć obiektywnie na Hiszpanie Francje Brazylię Anglię to w DFB szału ni ma . I jestem bardzo ciekaw czym się sugerował Joachim powołując Trapa a Leno odesłać do domu. I tak pewnie murawy nie powącha ale równie dobrze mógł powołać Kariusa lub Svena sztuka jest sztuka ale oni przynajmniej cały sezon grali
05.06.2018 09:26
Oby ta kontuzja Kamila Glika nie okazała się aż tak poważna, bez niego nasza obrona prawie nie istnieje...
05.06.2018 01:37
@vaterland

Tak niewiele do perfekcji brakuje. Martwi mnie brak pogłosek na temat odejścia Bernata... I żadnego Malcoma na skrzydło? :/
05.06.2018 01:14
@Piotreczek gdyby tak się stało to to okienko wzmocni nasz skład
05.06.2018 01:07
@ adisb - Zarząd chciał też De Bruyne - Gundo - Sane.
Z De Bruyne i z Wilkami był praktycznie dogadany i 50 mln leżało na stole i De Bruyne miał do kończyć sezon i miał przyjść od lipca - MC nie czekało tylko położyła na stole 75 mln
Czy Gundo i Sane mogli u nas grać mogli - ale MC zrobiło wszystko by tak się nie stało.

Jacek Kurski zapowiedział że od 7 czerwca - TVP Sport zawita na Multiplexie.
05.06.2018 00:54
Lewy, Thiago i Bernat odchodzą, a w ich miejsce ktoś na LO, Werner i skrzydłowy. I ja jestem zadowolony i pewnie większość forumowiczów również.

Spore szanse, że marzenia się ziszczą.
05.06.2018 00:15
W TVN 24 teraz powtórka wywiadu z Lewandowskim

@ adisb - " ... Jeszcze jedno spostrzeżenie na temat polityki transferowej. Nasze transfery można podzielić na ta zarządu i trenerów wystarczy spojrzeć w przeszłość: Robben zakupiony w ostatnim momencie tylko i wyłącznie na życzenie Van Gaal'a, Martinez czyli nasz wtedy najdroższy transfer na życzenie Heynckes'a gdyby został rok dłużej pewnie ISCO by również grał w Bayernie bo bardzo chciał tego zawodnika, Götze to jest zakup zarządu Guardiola chciał Neymara i jeszcze kilku innych ale zarząd się nie zgodził, Ancelotti dostał Jamesa i to tylko dzięki temu pani gra u nas. Patrząc na to wszystko wydaje się, że każdy trener jaki był miał mniejszy lub praktycznie żaden wpływ na transfery klubu za to jeżeli już dostał zgodę to każdy z tych transferów stworzył duże podwaliny do jakości naszej drużyny. jedno jest pewne żaden z tych zawodników gdyby nie trenerzy nie zawitał by do nas. ... "

Guardiola chciał Neymara i jeszcze kilku innych ale zarząd się nie zgodził,

A Zarząd chciał Griezmana za 50 mln i Pep zachował się jak teraz podobno Messi i zablokował ten transfer.
04.06.2018 23:46
a co ma Rudy do Sane? Przecież to zupełnie inni piłkarze, grający na innych pozycjach na boisku.
04.06.2018 22:44
No właśnie Rudy nie powinien pojechać, a Sane tak...FCBM!
04.06.2018 22:41
SportBild: "Thiago wants to leave Bayern, he dreams of a comeback to Barcelona. He could cost around 80 mil euro."

If Leroy Sané changed to Bayern then his World Cup chances might have been higher like Sebastian Rudy. [SportBild].

Timo Werner: "Me to Bayern? It doesn't matter what I say, because the next day it is either written that I play at Bayern or never want to leave RB Leipzig. I focus on the World Cup. Maybe after the World Cup you might ask me again."
04.06.2018 22:10
Trochę dziwna sprawa z tym Sane, chłopak grał świetny sezon w MC u Guardioli a w kadrze Loewa nie przekonywujący. Więc albo z Guardioli taki fachowiec albo Loew stwierdził że dzieci na Mundial nie bierze.
Na jego pozycji gra Reus i chyba tym się kierował Jogi. Ja jednak stwierdzę że szkoda bo chłopak poczułby klimat kadry i każda minuta nawet wchodzenie w końcówce meczu na Mundialu to ogromne doświadczenie.
04.06.2018 21:37
taka ciekawostka krazy po necie, Sadio Mane z LFC dogadany z Realem heh:D
04.06.2018 21:33
Loew to jednak fachowiec jest, podjął optymalne decyzje.
Bardzo dobrze, że Sane nie jedzie. gra w klubie i w reprezentacji to dwie różne sytuacje. W klubie masz czas, znasz współzawodników, możesz otrzymać dodatkowe szkolenie od trenera. W reprezentacji musisz szybko się odnaleźć w nowej konstelacji, tam początkowe fazy gry bazują na szybko wyuczonych automatyzmach. Albo pojmujesz ustawienie trenera, albo nie, albo pasujesz do strategii, albo nie. Sane nie pasował, co tylko udowodnił jego sobotni występ. Był jednym z najgorszych piłkarzy na boisku.
Loew lubi ściągać swoich skrzydłowych do środka, żeby zrobić miejsce dla obrońców w ofensywie. Sane sobie nie radzi w centrum, traci wszystkie swoje atuty jak szybkość, pewność 1vs1, a nie umie przytrzymać i rozprowadzać piłki. Taką orientację w centrum mają za to Draxler i Brandt.
Zresztą, co on osiągnął na arenie międzynarodowej do tej pory ? 0 bramek 0 asyst ?
Loew miał go wziąć za zasługi w City ? Proszę...
Brandt to man of the match sobotniego spotkania. Bardzo zdyscyplinowana, przemyślana nieszablonowa gra. Brakowało trochę wykończenia, bo dwa z jego strzałów minęły bramkę zaledwie o centymetry, przy czy jedną sytuację stworzył sobie zupełnie samodzielnie.
Rudy ? No tego najmniej się spodziewałem, tym bardziej że dwa razy stracił piłkę w newralgicznym miejscu, które mogło zainicjować niebezpieczeństwo ze strony przeciwnika i tak się raz stało. Z drugiej strony, pod koniec meczu popisał się bardzo przytomną interwencją w polu karnym. Loew ogólnie lubi piłkarzy którzy wprowadzają spokój na środku pola, kiedyś był nim Schweinsteiger, teraz formalnie Rudemu do niego najbliżej. Reszta zawodników jak Kroos, Guendogan, Oezil, Khedira, to albo pomocnicy bardziej ofensywni, kreatywni dyrygenci gry, rozciągający grę i zmieniający nacisk ataku. Rudy może być kotwicą reprezentacji.
04.06.2018 21:18
Perez jak kogoś chcę to nie potrzebuję zaproszeń więc pewnie złożył by ofertę dodatkowo chciał go jak grał w BVB a raczej nie składa drugi raz propozycji.

Edytowano : 2018-06-04 21:22:13

Real teraz też ma gorącą bo Bale też kręci i Ronaldo też coś kombinuję. Jak odejdzie ktoś z nich to pewnie kupią kogoś i mogą wydać nawet 200 mln i może już im nie starczczyc na Roberta.

Edytowano : 2018-06-04 21:32:44

Ciekawe teraz przeczytał że karius grał z wstrząśniem mózgu w Finale i zgadnoicie dzięki komu nabawił się tego urazu.
04.06.2018 21:07
Superbayern-> chyba będą czekać czy ktoś nowy z napastników pokaże się na MŚ (wtedy jest duże ryzyko, że sumy będą szalone), a jak nie to pozostaje Werner, który siłą rzeczy powinien zasilić Bayern :) FCBM!

Edytowano : 2018-06-04 21:09:01

Nie jest powiedziane, że nie trafi do Realu, bo może nowy trener będzie chciał Polaka, a Benzema będzie na wylocie...
04.06.2018 21:02
Na TVP słyszałem że o transferze Lewego mamy usłyszeć przed Mistrzostwami. Teraz pyranie co Uli zrobi z kasą bo minimum 90 mln wpadnie za niego. Żeby nie było tak że kasę schowa do sejfu a za 40 mln kupi jakiegoś no name. Lewandowski chyba trochę się przejechał na tych gierkach bo myślał że real to kupi a Perez to opał. W Bayernie teraz jest też skończony i pewnie pójdzie gdzieś do Angli.
04.06.2018 20:17
Polska - Senegal 2:1
Polska - Kolumbia 1:1
Polska - Japonia 2:0

Wychodzimy z pierwszego miejsca
04.06.2018 20:11
Polska raczej nie wyjdzie z grupy a jak wyjdzie to z drugiego ale będzie naprawdę cud a co do czarnego konia jak dla mnie będzie Szwajcaria.
04.06.2018 19:59
Werner to typowy cofniety napastnik, ewentualnie skrzydłowy typu Coman o dużej szybkości. Jestem jak najbardziej za transferem, ale nie jako następca Roberta. Następca Roberta powinien być Icardi. Werner za nim.
04.06.2018 19:36
Pomocnicy Kolumbii którzy jadą na mundial:

Abel Aguilar (Deportivo Cali),
Wilmar Barrios (Boca Juniors),
Juan Cuadrado (Juventus),
Jose Izquierdo (Brighton),
Jefferson Lerma (Levante),
Juan Fernando Quintero (River Plate),
James Rodríguez (Bayern Monachium),
Carlos Sánchez (Espanyol),
Mateus Uribe (America).

James klasa światowa, Cuadrado bardzo dobry, reszta rzemieślnicy
04.06.2018 18:39
Kolumbia zmiażdży Polskę.
04.06.2018 17:53
Kolumbia nie wyjdzie z grupy? Moim zdaniem to faworyt-posiada zdecydowanie najlepszą linię pomocy i dodatkowo jest to ekipa zaprawiona w bojach w najtrudniejszej strefie eliminacyjnej. Co do naszych to trzymam kciuki ale myślę że raczej nasza przygoda z MS zakończy się max na 1/8 finału.
04.06.2018 17:44
Cały czas mają sukcesy mimo iż nie zawsze mieli gwiazdy a właśnie jak Prezes napisał, zespołowość.

Dobrze, że chociaż z Belgii nie robią czarnego konia 8 rok z rzędu :P
04.06.2018 17:19
Kolumbia moim zdaniem nie wyjdzie z grupy. Obstawiam Polskę i Senegal, ale oczywiście mogę się mylić. Co do Niemiec to nie widzę nikogo po za Francją kto może im zagrozić. Niemcy od zawsze bazowali na grze zespołowej, a nie na indywidualnościach a to jest kluczem w MŚ
04.06.2018 17:06
Byłem pewien ze półfinał to na spokojnie ale teraz jak patrzę na tych Oezilow Gundoganow Rudych Sule to ćwierćfinał i może być koniec. Jak popatrzeć na zawodników reprezentacji Angli Francji Brazylii Hiszpanii to Niemcy wypadają bardzo słabo . No ale nie ma ryzyka nie ma zabawy 5 tys pln na półfinał Niemców
04.06.2018 17:02
@Sven Koepke
Folkszdojce ;p

Edytowano : 2018-06-04 17:07:40

Coś czuje że czarnym koniem mistrzostw będzie Kolumbia . Mogą zajść daleko z taką paczką
04.06.2018 16:48
Ja także od dziecka i cały czas ufam, że Jogi wie co robi ale muszę się niestety zgodzić, że taki Rudy czy Trapp to słabe rozwiązanie aczkolwiek mam nadzieję, że w ogóle się nie pojawią na murawie :]
04.06.2018 16:41
Kibicuje reprezentacji Niemiec od dziecka i zawsze były małe rozczarowania dotyczące powołań ale teraz ci Jogi odej... to wola o pomstę do nieba . Czasami mam wrażenie ze to co kiedyś powiedział Weidenfeler na temat Löwa to jest prawda . Jadą jakieś Trapy Rude i inne Brandy. Kur... szok
04.06.2018 16:41
BVB chce sprowadzić Manolasa z Romy.
Jeśli im się to uda to będzie to spore wzmocnienie dla nich, a im mocniejsze zespoły w lidze tym mocniejszy Bayern
04.06.2018 14:04
Panowie, czas będzie najlepszym sędzią.
04.06.2018 11:26
Ale pasował do Eintrachtu który grał z kontry i oddawał piłke przeciwnikowi. U nas jest potrzebny ktoś kto potrafi zagrać ofensywnie od przerywania jest Javi.
04.06.2018 11:18
Bo to taki przecinak, dużo odbiorów. Nie chce mi się szukać, ale z tego co pamiętam sezon wcześniej miał chyba najwięcej w lidze(na pewno w czołówce) przydałby się bo takiego poza Vidalem nie mamy. Poprzedni sezon miał bardzo dobry, ale teraz po roku przerwy to spore ryzyko.
04.06.2018 10:59
Dużo czynników ale przede wszystkim tani i kontuzjogenny. Dodatkowo łapiący kartki 17 w 35 meczach w ciągu 2 sezonów w bundeslidze. I tylko 1 bramka a i 0 asyst według Kickera.
04.06.2018 10:39
Z całym szacunkiem, ale ten Omar to dobry grajek czy po prostu zostanie kupiony, bo szkoda im wydawać wiecej kasy ? FCBM!

Edytowano : 2018-06-04 10:45:25

Z tego co widzę to nawet nie zagrał meczu w reprezentacji Gwinei (nie pisząc już o Hiszpanii, bo ma dwa obywatelstwa), a tam gwiazd raczej nie ma...
04.06.2018 10:32
Omar Mascarell ma być zastępstwem na wypadek sprzedaży Thiago.

Według prasy jeśli Lewy zostanie to może mieć ciężkie życie z kibicami, niezależnie ile bramek zdobędzie. Wszystko przez zachowanie w ostatnim czasie.
04.06.2018 09:17
Griezmann prawdopodobnie zostaje w Atletico czyli Barca może wydać więcej na Thiago ale mają oferować 60 mln. Messi wskazał że Barcelona powinna kupić Pjanica albo Erikssena
04.06.2018 08:47
Borek mówił ze Lewy nie odejdzie do Realu . Szkoda ze nasz rodak nie zasili szeregi Królewskich ale trzeba przyznać szczerze ze już jest poprostu zapozno. Jak będzie się chciał sprawdzić to tylko Anglia dlatego ze tam są kluby którzy zapłacą około 100 mln . Myśle ze Lewy już jest znudzony w Bayernie bo przecież w BL zdobył wszystko. A patrząc z innej strony to tez jest fajnie postawić sobie w domowej gablocie puchar mistrzów Anglii ( śmiech). Normalnie szok takie słowa od Borka? Jednego z największych fanów Lewego. On wie więcej niż my wszyscy tutaj wzięci takze tego mega napastnika topowe kluby poprostu nie chcą . I sztuczny balonik pękł o najlepszym na świecie napastniku. To tak jak z Alfą Romeo każdy patrzy podziwia ze dobra ładna szybka itd ale nikt ja nie chce
04.06.2018 08:35
Jeszcze jedno spostrzeżenie na temat polityki transferowej. Nasze transfery można podzielić na ta zarządu i trenerów wystarczy spojrzeć w przeszłość: Robben zakupiony w ostatnim momencie tylko i wyłącznie na życzenie Van Gaal'a, Martinez czyli nasz wtedy najdroższy transfer na życzenie Heynckes'a gdyby został rok dłużej pewnie ISCO by również grał w Bayernie bo bardzo chciał tego zawodnika, Götze to jest zakup zarządu Guardiola chciał Neymara i jeszcze kilku innych ale zarząd się nie zgodził, Ancelotti dostał Jamesa i to tylko dzięki temu pani gra u nas. Patrząc na to wszystko wydaje się, że każdy trener jaki był miał mniejszy lub praktycznie żaden wpływ na transfery klubu za to jeżeli już dostał zgodę to każdy z tych transferów stworzył duże podwaliny do jakości naszej drużyny. jedno jest pewne żaden z tych zawodników gdyby nie trenerzy nie zawitał by do nas.
04.06.2018 07:14
Z jakiegoś powodu jest spory smród w szatni, bo to nie jest normalne, że tylu zawodników gada na temat odejścia. Przypominam, że my nie jesteśmy u źródła i nie wiemy, co się stało. Jedynie obserwujemy.
04.06.2018 05:32
Po mistrzostwach cena Wernera może pójść w górę i rekord transferowy Bayernu może zostać pobity 3 krotnie. Sprzedaż Lewandowskiego będzie miała ten plus że Uli będzie wreszcie musiał zrobić duży transfer.
04.06.2018 04:39
@RideTheWildWind masz racje ale nie wytłumaczysz im tego, Polacy lubią tworzyć mity narodowe, często zupełnie oderwane od rzeczywistości
04.06.2018 02:12
"Robert to jeden z najlepszych – o ile nie najlepszy – środkowych napastników na świecie. Zahavi chyba wiedział, co mówi w wywiadzie dla Sport Bilda?" - haha nie moge z tego :D czy oni wstydu nie maja ci dziennikarze? nie slyszeli o takich pilkarzach jak Cavani, Kane, Suarez? najlepsza 9 świata.. :D hłe hłe...zycze mu jak najlepiej i niech odejdzie z Bayernu. tu sukcesow nie osiagnie wiekszych tylko ze dokad ma pojsc? do Realu? przeciez tam jest Benzema - jest paprakiem bo jest ale ma lepszy zmysł bo gry kombinacyjnej niz Robert. denerwuje mnie upychanie go w rankingach jako najlepszego na swiecie i szukanie mu klubu ktore nawet nie sa nim zainteresowane!
Pokaż więcej