DieRoten.pl

Rohr: Franz pytał mnie tylko o Lizarazu

05.07.2023, 09:29:11
Photogenica

53-letni dziś Bixente Lizarazu to bez dwóch zdań jedna z największych legend w historii całego pierwszego zespołu Bayernu Monachium.

Francuz w trakcie swojej wieloletniej przygody z bawarskim klubem rozegrał łącznie 273 spotkania, zaś jego dorobek w tym czasie to 8 bramek, 20 asyst oraz 17 tytułów, co czyni go zarazem jednym z najlepszych Francuzów w historii Bayernu.

Ostatnio na temat Bixente Lizarazu wypowiedział się Gernot Rohr, który miał okazję pracować z nim w Bordeaux (obecnie jest selekcjonerem Beninu). 70-latek polecił go również w tamtym czasie monachijczykom i Beckenbauerowi, który prowadził z kolei Bayern.

− W tamtym czasie Franz nie pytał o Zidane’a (śmieje się), dzwonił tylko w sprawie Lizarazu. Po naszym finale zadzwonił i pytał o Lizę, który już wtedy był świetny – powiedział Rohr.

− Nigdy nie postrzegałem siebie jako agenta zawodnika, ale jako edukatora. Może dlatego tak dobrze czuję się w Afryce. Ponieważ mogę tam coś zmienić, nawet jeśli praca jest zawsze wyzwaniem. Trzeba umieć improwizować – podsumował Gernot Rohr.

Warto wspomnieć, że choć wcześniej dla Bayernu grał Jean-Pierre Papin, to właśnie Bixente Lizarazu przetarł szlaki w Monachium dla innych Francuzów, których w FCB było coraz więcej. Wystarczy podkreślić, że obecnie jest ich pięciu, a nawet sześciu.

źródło: FCB.de
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)05.07.2023 17:10
Ten transfer to był wtedy strzał w dziesiątkę, to był jeden z najlepszych defensorów Świata!!
05.07.2023 13:32
Bardzo dobry piłkarz, takich Francuzów nam brakuje :)
05.07.2023 11:33
Sprowadzenie Lizarazu było strzałem w 10. Gdzieś jeszcze w szafie mam jego koszulkę.
05.07.2023 11:19