DieRoten.pl

Roca: Naszym celem jest wygrać wszystko

16.10.2021, 13:31:42
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Mistrzowie Niemiec póki co sezon 2021/22 rozpoczęli bardzo dobrze − mowa w końcu o 9 zwycięstwach, 1 remisie, 1 porażce oraz bilansie bramkowym 47:8.

reklama

reklama

Nie jest żadną tajemnicą, że po wielkich sukcesach w 2020 roku, klub ze stolicy Bawarii pragnie ponownie sięgnąć po potrójną koronę – zapowiedziało to już wielu zawodników Bayernu Monachium.

Ostatnio w rozmowie dla „Mundo Deportivo” potwierdził to również Marc Roca, który dał jasno do zrozumienia, że razem z kolegami pragnie wygrać wszystko, co jest możliwe do zdobycia. Ponadto Hiszpan odniósł się do osoby Roberta Lewandowskiego oraz Alphonso Daviesa, z którymi ma do czynienia na co dzień.

Poniżej znajdziecie także pozostałe fragmenty wypowiedzi pomocnika „Gwiazdy Południa”. Serdecznie zachęcamy do krótkiej lektury.

Marc Roca na temat:

…Roberta Lewandowskiego:

„…To gracz z topu, nie chodzi tylko o to, co robi w ataku, ale także o to, jak pomaga nam w defensywie, zaczynając od pressingu. Jako pierwszy biegnie, gdy tracimy piłkę, po czym pojawia się między liniami, aby kreować szanse. Dominuje we wszystkich aspektach.”

…Alphonso Daviesa:

„…Prawda jest taka, że on jest niesamowity, ma 20 lat i jest fizycznym cudem, jest szybki, dynamiczny, zwinny przy piłce, ma umiejętność dryblingu... Daje nam wiele w defensywie, odzyskuje piłki, wygrywa pojedynki, czasami wydaje się, że został wyprzedzony, ale szybko to naprawia, dla mnie jest najlepszym lewym obrońcą na świecie.”

…ambicji FCB:

„…Naszym celem jest wygranie wszystkiego. Wiemy, że są drużyny, które mają wielki potencjał, które są bardzo dobre, ale my staramy się wygrać wszystko, wygrać każdy mecz, który gramy, dla nas i dla naszych fanów.”

…swojej muskulatury:

„…Czuję się dużo silniejszy, od dawna dużo pracuję w cieniu, od grudnia, robię podwójne sesje, myślę, że teraz fizyczność w nowoczesnym futbolu jest coraz ważniejsza, oprócz bycia dobrym technicznie musisz mieć dobre zdolności fizyczne, a zwłaszcza w lidze niemieckiej, jest dużo gry przejściowej, dużo box to box i potrzebujesz tej fizycznej zdolności.”

…różnic La Ligi i Bundesligi:

„…W La Liga gra jest bardziej pozycyjna i taktyczna, tutaj w Niemczech jest więcej przejść w ataku i obronie, trzeba więcej biegać. Różnicę w treningach zauważyłem już od pierwszego dnia, ale dostosowałem się, czuję się silniejszy i bardziej komfortowy każdego dnia.”

 

źródło: MD

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama17.10.2021 09:26
Ciekawe czy w ogóle dostanie szansę..
17.10.2021 08:47
Przynajmniej w mediach błyszczy:-)
17.10.2021 02:29
Jego celem powinno być, rozegrania 2 meczy bez kontuzji i zjebania karnego
17.10.2021 00:09
To jest dziennikarz jakiś z Bayernu ? Bo w składzie go nie widać na murawie wcale a wywiadów daje jak Bild
16.10.2021 18:04
Roca wciąż więcej wywiadów od minut na boisku.