DieRoten.pl
Reklama

Roca na badaniach medycznych w Leeds

fot. Shutterstock
Reklama

Niebawem z Bayernem Monachium powinien pożegnać się trzeci zawodnik. Marc Roca powinien niebawem zostać przedstawiony jako nowy gracz Leeds United.

Liczne źródła w Niemczech oraz w innych krajach potwierdzają, że niebawem Marc Roca zmieni otoczenie klubowe i przeniesie się z niemieckiej Bundesligi do angielskiej Premier League.

Po tym jak badania medyczne Hiszpana w Leeds United potwierdził wczoraj Florian Plettenberg i portal „Sky”, tym razem informacje te potwierdza włoski dziennikarz i ekspert transferowy – Fabrizio Romano.

Pomocnik Bayernu ma być już obecny w Anglii, gdzie do południa przejdzie niezbędne badania medyczne, po czym podpisze kontrakt z ekipą „The Peacocks”. Mówi się, że oprócz gwarancji gry w pierwszym zespole, 25-latek będzie mógł liczyć także na umowę do końca czerwca 2026 roku.

Według wspomnianego wyżej źródła ustalono już wszystkie detale oraz zawarto porozumienie ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Mistrzowie Niemiec z tytułu transferu mają teraz otrzymać 12 milionów euro kwoty podstawowej, po czym na konto FCB mają wpłynąć dodatkowe bonusy w przyszłości (nawet do 17 mln euro).

Niewykluczone, że oficjalnego ogłoszenia tego transferu należy spodziewać się jeszcze dziś lub najpóźniej w przyszły poniedziałek.

Źródło: Romano / Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...