Robben trenuje z zespołem!

Genialne wiadomości napływają do nas wprost z ośrodka treningowego Bayernu Monachium przy Saebener Strasse, gdzie zawodnicy FCB rozpoczęli przygotowania do starcia z 1. FC Nuernberg.

Stało się! Po wielotygodniowej przerwie spowodowanej ciągłymi urazami, do treningów z pierwszym zespołem Bayernu powrócił dziś Arjen Robben! Co prawda Holender nie ukończył pełnej sesji, lecz brał udział w częściowych zajęciach ze swoimi kolegami (trenował 45 minut, ale ominął go finalny mecz testowy).

Dla legendarnego skrzydłowego bawarskiego klubu bez dwóch zdań jest to wielki krok w drodze do odzyskania pełnej sprawności. W nadchodzących dniach 35-latek będzie zwiększał obciążenie treningowe i niewykluczone, że już w przyszłym tygodniu wróci do pełnych zajęć.

Występ w najbliższym meczu ligowym z Norymbergą jest mało możliwy, ale wiele wskazuje na to, że fani "Gwiazdy Południa" doczekają się powrotu Robbena w pojedynku z Hannoverem 96, który odbędzie się za nieco ponad półtorej tygodnia (4 maja).

Zaznaczamy zarazem, że po raz ostatni Holender miał okazję wystąpić w oficjalnym meczu bawarskiego klubu pod koniec listopada ubiegłego roku (zdobył wtedy dwie bramki w wygranym 5:1 meczu Ligi Mistrzów z Benfiką). Od tamtej pory 35-latek boryka się z kolejnymi urazami (udo, łydka).

Źródło: Własne / FCB.tv