"Robben jest dla nas tak ważny jak Leo Messi dla Barcelony"

W sobotę Arjen Robben w meczu z Al-Wakrah świętował swój powrót na boisko po 6-miesięcznej przerwie. Trener Bayernu był zadowolony ze swojego podopiecznego. Louis van Gaal w wywiadzie podkreślił jak znaczenie swojego rodaka dla FCB.

FC Bayern w towarzyskim meczu z Al-Wakrah wygrał 4:0, ale o wiele ważniejsze od wyniku był widok Arjena Robbena który rozegrał 45 minut. Holender ostatnie spotkanie rozegrał podczas Mistrzostw Świata.

"Robben jest bardzo ważnym graczem dla nas. Równie ważny jak Leo Messi dla Barcelony i Cristiano Ronaldo dla Realu Madryt" - powiedział trener Bayernu Monachiu. Jednocześnie z powrotem skrzydłowego Bayernu Monachium wraca wiara w sukcesy w drugiej połowie sezonu: "Naszym celem jest minimum drugie miejsce w lidzę, a w Lidze Mistrzów zajść tak daleko jak jest to możliwe, może uda nam się nawet wygrać" - powiedział van Gaal w rozmowie z Goal.com.

źródło: goal.com