DieRoten.pl
Reklama

Richards: Zaszczytem było reprezentować Bayern

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

Tego lata pierwszą drużynę rekordowego mistrza Niemiec opuściło wielu zawodników – część z nich odeszła na zasadzie wolnego transferu, a część za opłatą transferową.

Wśród zawodników, którzy pożegnali się tego lata z bawarskim klubem można wyróżnić między innymi Omara Richardsa, który dołączył do Bayernu Monachium zeszłego lata na zasadzie wolnego transferu z Reading.

Anglik trafił do Nottingham Forest za 12 mln euro (licząc także przyszłe bonusy) i podpisał kontrakt do 2026 roku. Ponadto monachijczycy mieli zapewnić sobie także 15% zysku od potencjalnej sprzedaży defensora w przyszłości. 24-latek udzielił niedawno wywiadu, w którym odniósł się do swojego transferu oraz czasu spędzonego w Monachium.

− Jestem podekscytowany powrotem do Anglii poprzez dołączenie do Nottingham Forest w tak ekscytującym czasie. Klub cieszył się niesamowitymi ostatnimi miesiącami – powiedział Richards.

− Grałem przeciwko Forest w przeszłości i otrzymują tak wielkie wsparcie od swoich fanów, podczas gdy City Ground jest niesamowitym miejscem, które mogę teraz nazwać domem – mówił dalej.

− Możliwość gry i reprezentowania Bayernu - to był dla mnie wielki zaszczyt i spełnienie marzeń. Teraz jestem podekscytowany przenosinami do Premier League – podsumował Omar Richards.

Swój pierwszy mecz o stawkę i oficjalny debiut w pierwszym zespole Nottingham Forest, były defensor Bayernu będzie mógł zaliczyć już 6 sierpnia, kiedy to wraz z kolegami zmierzy się na wyjeździe z Newcastle w ramach 1. kolejki Premier League.

Źródło: Reading / Kicker
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...