Rezerwy ulegają Illertissen

W piątkowy wieczór drużyna rezerw Bayernu prowadzona przez Erika ten Haga uległa ekipie FV Illertissen 0:2 (0:1). Bramki dla zespołu przyjezdnych padały na początku pierwszej oraz drugiej połowy. Prowadzenie Illertissen dał w 4. minucie Lux, a wynik ustalił w 52. minucie Schaller. Na pocieszenie pozostaje fakt, iż mimo porażki druga drużyna Bayernu z 36 punktami na koncie nadal przewodzi stawce Ligi Regionalnej, wyprzedzając o 5 punktów, drugi w tabeli właśnie zespół Illertissen. W następnej kolejce, już 4 października, rezerwy czeka mecz wyjazdowy z ekipą FC Memmingen.

W porównaniu do ostatniego spotkania z SV Seligenporten w składzie Bayernu nastąpiły dwie zmiany i tak Lukasa Raedera na bramce zastąpił Leo Zingerle, a w pomocy miejsce Bastiana Fischera zajął Mitchell Weiser. Po urazach do kadry wrócili natomiast Pierre-Emile Højbjerg oraz Julian Green, który pojawił się później na boisku.

Spotkanie zaczęło się jednak lepiej dla ekipy Illertissen, która już w 4. minucie za sprawą Luxa objęła prowadzenie. Następne minuty toczyły się już jednak pod dyktando Bawarczyków, którzy za wszelką cenę chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Po kwadransie gry za faul na Tobiasie Schweinsteigerze arbiter podyktował rzut karny, którego na bramkę nie potrafił zamienić jednakże sam poszkodowany (16.).

Agresywnie broniący zespół gości nie pozwalał na wiele gospodarzom, którzy obserwowani przez Matthiasa Sammera próbowali wszystkiego, aby na drugą połowę wyjść przy wyniku remisowym. Szczęście jednakże tego dnia sprzyjało tylko przyjezdnym, którzy to, iż nie stracili bramki mogli zawdzięczać swojemu bramkarzowi oraz poprzeczce bramki strzeżonej przez Röscha.

Druga połowa rozpoczęła się od szaleńczych ataków zawodników Bayernu, jednakże tak jak i na samym początku pierwszej, tak i na początku drugiej połowy zostali oni skarceni tracąc drugą bramkę, tym razem za sprawą Schallera (52.). Również i w drugiej odsłonie spotkania Bawarczykom brakowało szczęścia i tak po strzałach z 60. jak i 68. minuty piłka lądowała zaledwie na bocznej siatce bramki gości. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i druga porażka rezerw w obecnym sezonie stała się faktem.

Poniżej cała tabela Ligi Regionalnej:

FC Bayern II - FV Illertissen 0:2 (0:1)

FC Bayern II: Zingerle - Schmitz, Schwarz (78. Friesenbichler), Buck, Chessa (60. Sallahi) - Strieder - Rankovic, Schöpf, Weiser, Weihrauch - Schweinsteiger (60. Green)

Rezerwowi: Rößl, Derflinger, Fischer, Hojbjerg

FV Illertissen: Rösch - Böck, Klar, Passer, Heikenwälder – Schaller (80. Morina), F. Kling, Hahn, Hämmerle – Lux (68. Rinke), L. Kling (63. Essig)

Rezerwowi: Huber, Strahler, Zehiroglu, Thommy

Arbiter: Roman Solter (Weiherhammer)

Widzów: 530

Bramki: 0:1 Lux (4.), 0:2 Schaller (52.)

Żółte kartki: - / L. Kling

Czerwona kartka: Weihrauch (90.)

Wydarzenia specjalne: W 16 minucie Tobias Schweinsteiger nie wykorzystał rzutu karnego