DieRoten.pl
Reklama

Reschke: Eberl to topowy facet

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Po tym jak Bayern rozstał się z Hasanem Salihamidzicem, w klubie pozostaje nadal wolne stanowisko członka zarządu do spraw sportu.

Co prawda Christoph Freund pełni funkcję dyrektora sportowego Bayernu, ale w przeciwieństwie do swojego poprzednika, czyli Hasana Salihamidzica, nie jest członkiem zarządu do spraw sportu. Ponadto nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości Austriak miał otrzymać awans.

Zamiast tego w mediach nieustannie spekuluje się o możliwym zatrudnieniu w tej roli Maxa Eberla, który niedawno został odsunięty od swoich obowiązków w RB Lipsk z racji na „brak zaangażowania w klubie”. Mówi się, że Uli Hoeness i spółka będą chcieli wykorzystać sytuację i ściągnąć do siebie 50-latka. Zdaniem byłego dyrektora technicznego „Bawarczyków”, czyli Michaela Reschke, pomysł ten wydaje się być bardzo dobry.

− Max to topowy facet. Wiem, że Uli Hoeness bardzo go ceni. Max ma bardzo dobre wyczucie atmosfery w zespole, sytuacji w drużynie i potrafi korzystać ze złożonej międzynarodowej sieci. Jest również jednym z najbardziej zręcznych negocjatorów w Niemczech – powiedział Reschke.

− Udowodnił te cechy przez lata pełnienia odpowiedzialnych funkcji. W Gladbach wykonał znakomitą pracę. W Lipsku, kiedy odchodził, nie było ani jednego negatywnego słowa na temat jego sportowych kompetencji. Pasuje do Bayernu – dodał.

Byłego dyrektora technicznego FCB zapytano również, czy prawdą są spekulacje o ofercie pracy w Bayernie, kiedy zwolniony z klubu został Hasan Salihamidzic.

− Nie chcę tego komentować. Jestem bardzo zadowolony z mojej obecnej pracy jako szef europejskiego futbolu w CAA Stellar. Lubię poznawać piłkę z innej perspektywy. Byłem aktywny w klubach Bundesligi na odpowiedzialnych stanowiskach przez ponad 40 lat. To nie tylko ukształtowało moje życie, ale w dużej mierze je zdominowało. Ten czas już minął. Ale z przyjemnością patrzę wstecz na moje trzy lata w Bayernie. Praca z najlepszymi ludźmi, takimi jak Guardiola, Ancelotti, Hoeness czy Rummenigge, była fantastyczna – podsumował Michael Reschke.

Źródło: Spox.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...