Remis na Old Trafford - United 1:1 FC Bayern

Bayern Monachium zremisował w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Manchesterem United 1:1. Podopieczni Pepa Guardioli totalnie zdominowali we wtorkowy wieczór swoich rywali, jednak defensywa angielskiego klubu sprawiła, że Bawarczycy wywożą z Anglii jedynie remis.

Teatr Marzeń, czyli Old Trafford było dziś wypełnione po brzegi - 75,199 kibiców oglądało pojedynek mistrza Anglii z drużyną mistrzów Niemiec. Monachijczycy od początku meczu starali narzucić się rywalom własne tempo gry i zdominować przebieg wydarzeń na końcu. Przeszkodzić im mogły jedynie błędy indywudialne. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej części spotkania stworzyli sobie jednak gospodarze. Danny Welbeck stanął w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem, ale młody Anglik nie był w stanie pokonać bramkarza bawarskiego klubu.

Nieoczekiwany zwrot wydarzeń nastąpił w 58.minucie meczu. Niepilnowany w polu karnym Bayernu Nemanja Vidić wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Manuela Neuera. Czerwone Diabły nie mogłby zbyt długo cieszyć się tym prowadzeniem ponieważ już w 67.minucie do wyrównania doprowadził Bastian Schweinsteiger, który mocnym strzałem w prawe okienko bramki doprowadził do wyrównania.

W dzisiejszym meczu żółtą kartkę obejrzał Javi Martinez, co oznacza, że Hiszpana nie zobaczymy w rewanżowym spotkaniu na Allianz Arena. W drugim meczu nie wystąpi także Bastian Schweinsteiger, który w końcówce spotkania obejrzał czerwoną kartkę za drugi żółty kartonik.

Manchester United 1-1 FC Bayern

Manchester United: De Gea - Jones, Vidić, Ferdinand, Buttner(74.Young) - Valencia, Carrick, Fellaini, Giggs(46.Kagawa), Rooney - Welbeck(85.Hernandez)

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Martinez, Boateng, Alaba - Lahm - Robben, Kroos(74.Goetze), Schweinsteiger, Ribery - Mueller(63.Mandzukić)

Ławka: Starke - van Buyten, Shaqiri, Pizarro, Hojbjerg

Sędzia: Carlos Velasco Carballo

Bramki: 1-0 Vidić(58.), 1-1 Schweinsteiger(67.)

Żółte kartki: Valencia / Martinez, Mandzukić, Schweinsteiger(dwie)