Remis na koniec jesieni

W piątkowy wieczór Bayern zremisował z Borussią Mönchengladbach 1:1 (0:1) i zakończył rundę jesienną na fotelu lidera. Bawarczycy z 42 punktami na koncie wyprzedzają drugi w tabeli Bayer Leverkusen o 9 punktów. Spotkanie to udowodniło, jak niewygodnym rywalem dla FCB jest zespół Luciena Favre. To właśnie goście pierwsi objęli prowadzenie po rzucie karnym, pewnie wykonanym przez Thorbena Marxa (21.). Bayern wyrównał dzięki golowi Xherdana Shaqiri'ego (59.). Dla młodego Szwajcara było to pierwsze trafienie w Bundeslidze. Pomimo intensywnych ataków gospodarzy wynik nie uległ zmianie.

ZOBACZ SKRÓT SPOTKANIA!

Od początku Bayern rzucił się do ataku. Przez pierwszy kwadrans podopieczni Luciena Favre nie potrafili wyjść z własnej połowy. Gladbach pokazało jednak swoją największą broń - skutzeczność. W jednej z pierwszych akcji z kontry w wykonaniu gości piłkę dośrodkowywał Tolga Cigerci. Futbolówka trafiła w rękę Jerome'a Boatenga, a sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Marx (21.). Jak się później okazało był to jedyny strzał gości w pierwszej połowie. Od objęcia prowadzenia Borussia znowu cofnęła się i została storpedowana przez nacierających gospodarzy. 83% posiadania piłki, 12 strzałów na bramkę i 6 rzutów rożnych, mimo to ani jednej bramki do przerwy. Bawarczykom brakowało trochę szczęścia, jednak fantastycznie spisywał się również Marc-Andre ter Stegen. Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Zdesperowana Borussia nie chcąc stracić bramki broniła się czasem po 7-8 we własnym polu karnym. W końcu jednak po zamieszaniu podbramkowym do piłki dopadł Xherdan Shaqiri i strzelił gola (59.). Pomimo dlaszych ataków FCB nie udało się strzelić następnych goli.

FC Bayern - Borussia Mönchengladbach 1:1 (0:1)
FC BAYERN: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martínez (38. Shaqiri), Schweinsteiger - Müller (80. Pizarro), Kroos, Ribéry - Mandzukic (57. Gomez)
Ławka: Starke, Rafinha, Van Buyten, Tymoshchuk
Borussia Mönchengladbach: ter Stegen - Jantschke, Stranzl, Brouwers, Wendt - Marx - Hermann (79. Rupp), Nordtveit, Cigerci (76. Xhaka), Arango - Hanke (75. De Camargo)
Sędzia: Tobias Welz (Wiesbaden)
Widzowie: 71.000 (komplet)
Bramki: 0:1 Marx (21., karny), 1:1 Shaqiri (59.)
Kartki: Dante / Nordtveit, Cigerci