Remis Bayernu II w trzecim sparingu

Podczas gdy pierwszy zespół Bayernu musi jeszcze poczekać, to piłkarze drugiej drużyny bawarskiego klubu przygotowują się już do nowego sezonu od dłuższego czasu.

Nie dalej jak wczoraj piłkarze Bayernu II rozegrali swój trzeci sparing. Przypominamy, że w pierwszym meczu testowym „Bawarczycy” zasłużenie pokonali VfR Garching (bawarska liga regionalna) 3:1, podczas gdy w drugim meczu testowym podopieczni Schwarza i Demichelisa rozbili piątoligowy FV Ravensburg aż 6:1.

Tym razem rywalem drugiej drużyny FCB był zespół FC St. Gallen U-21. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, monachijczycy zaczęli bardzo odważnie i dyktowali warunki gry od samego początku.

Na pierwszego gola nie trzeba było czekać zbyt długo, albowiem w 21. minucie do siatki trafił Gabriel Vidovic, który przeprowadził solową akcję i zwieńczył ją trafieniem. Niestety, ale na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, na 1:1 wyrównał Leandro Perlaska.

W drugich 45 minutach tempo gry nieco spadło, ale piłkarze z Monachium w dalszym ciągu próbowali odnaleźć drogę do bramki swoich przeciwników ze Szwajcarii. W samej końcówce podopieczni duetu trenerskiego Schwarz & Demichelis mogli wyjść na prowadzenie, ale Salihamidzic i Batista-Meier zaprzepaścili okazje.

Dla FCB II był to zarazem przedostatni sparing przed rozpoczęciem zmagań w bawarskiej lidze regionalnej. W piątek (9 lipca) odbędzie się próba generalna − Bayern II zmierzy się z pierwszoligowym SpVgg Greuther Fuerth (początek o 16:00).

Bayern II: Schenk (46' Mayer) – Stanisic, Feldhahn (46' Arrey-Mbi), Lawrence (58' Salihamidzic) – Rhein, Kern (46' Metu), Scott (46' Mosandl), Vidovic (58' Brueckner) – Sanyang (46' Herrmann), Mamedova (46' Kabadayi), Motika (58' Batista-Meier)

Bramki: 0:1 Vidovic (21'), 1:1 Perlaska (41')