Remis Bayernu II, U-17 i U-19 zwycięskie

Nie dalej jak w sobotę, swoje pierwsze spotkanie w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej rozegrała druga drużyna Bayernu Monachium, którą prowadzi Holger Seitz.

FCB II

FC Bayern II 2:2 (1:1) Türkgücü München

Druga drużyna Bayernu Monachium nie wykorzystała szansy na zdobycie pierwszego kompletu punktów w sezonie 2020/21. W derbowym starciu z Türkgücü München w pierwszej kolejce trzeciej ligi, Arp i spółka zremisowali 2:2.

Bramki dla klubu prowadzonego przez Holgera Seitza zdobywali kolejno Adrian Fein oraz Timo Kern. Zdobyty punkt sprawia, że na ten moment monachijczycy zajmują siódmą lokatę. Liderem jest natomiast Hansa Rostock, która pokonała MSV Duisburg 3:1.

Nasi rywale lepiej odnaleźli się w spotkaniu, byli bardzo dobrze zorganizowani i mieli więcej okazji bramkowych. Moi chłopcy byli zaangażowani i mieli więcej z gry w drugiej połowie. Udało nam się objąć prowadzenie, ale potem je straciliśmy. To zasłużony remis – powiedział po meczu Seitz.

Spotkanie dla Bayernu II nie rozpoczęło się dobrze, albowiem już w 10. minucie Hoffmanna pokonał kapitan gości – Sercan Sararer – po tym jak wykorzystał zamieszanie w polu karnym monachijczyków. Trzynaście minut później podopieczni Holgera Seitza odpowiedzieli. Fiete Arp dograł z prawej strony do Adriana Feina, który z dziesięciu metrów wpakował piłkę do siatki rywali. W 30. minucie powinno być 2:1 dla Bayernu, ale Arp nieznacznie się pomylił. Przeciwnicy również wypracowali sobie kilka groźnych okazji. Bliski szczęścia dwukrotnie był Petar Sliskovic, ale 29-latek nie wykorzystał obu świetnych sytuacji na objęcie prowadzenia. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Po zmianie stron goście zaczęli bardzo odważnie i już od samego początku starali się zagrozić bramce strzeżonej przez Hoffmanna. Z minuty na minutę tempo gry było coraz większe, zaś w 68. minucie Joshua Zirkzee mógł wpisać się na listę strzelców, ale ponownie zabrakło szczęścia i odpowiedniego wykończenia. Mimo wszystko trzy minuty później Holender zrehabilitował się – napastnik wypuścił w uliczkę Timo Kerna, który z trudnej pozycji pokonał Vollatha. Niestety monachijczycy nie nacieszyli się zbyt długo prowadzeniem, albowiem w 81. minucie Türkgücü doprowadziło do wyrównania. Mistrzowie III Ligi zareagowali zbyt wolno i dali się zaskoczyć. Marco Holz wykorzystał okazję i zdobył bramkę. Wynik nie uległ już zmianie i starcie zakończyło się zasłużonym remisem. Niestety, ale głównym problemem FCB II tego popołudnia była przede wszystkim fatalna skuteczność.

Bayern II: Hoffmann - Arrey-Mbi, Feldhahn, Richards, Waidner - Stiller, Fein, Musiala (65’ Welzmueller) - Tillman, Arp (65’ Kern), Zirkzee (82’ Dajaku)

Bramki: 0:1 Sararer (10’), 1:1 Fein (23’), 2:1 Kern (72’), 2:2 Holz (81’)

Na przygotowania do kolejnego spotkania podopieczni Holgera Seitza będą mieli dokładnie tydzień. W najbliższą sobotę monachijczyków czeka wyjazdowe starcie z SC Verl. Początek meczu o 14:00.

FCB U-17 & U-19

Juniorzy Bayernu Monachium mogą mieć szczególne powody do dumy po ostatnim weekendzie. Jeśli mowa o ekipie do lat 19, to podopieczni Martina Demichelisa rozbili na wyjeździe SSV Ulm U-19 aż 8:0. Bramki dla bawarskiego klubu zdobywali: Christopher Scott (3), Jamie Lawrence, Luca Denk, Torben Rhein oraz dwóch debiutujących zawodników − Mamin Sanyang & Armindo Sieb.

Jeśli mowa o zespole do lat siedemnastu, gdzie trenerem jest Danny Schwarz, to „Bawarczycy” pokonali FSV Frankfurt 1:0, zaś bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Lucas Copado.