Rekordowe zwycięstwo Bayernu na wagę 2.miejsca?!

W przedostatniej kolejce Bundesligi, FC Bayern zmiażdżył i tym samym przypieczętował spadek St. Pauli. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Bayer Leverkusen zremisował u siebie z inną drużyną z Hamburga, HSV 1:1 i Aptekarze mają już tylko 3.punkty przewagi nad Bawarczykami. Hannover został pozbawiony szans na zajęcie 3.miejsca w tabeli po porażce w Stuttgarcie (2:1), tym samym Bayern może być pewny udziału conajmniej w kwalifikacjach do przyszłorocznej Ligi Mistrzów! Jednym z najlepszych na boisku był autor 3.bramek Mario Gomez, który zdobył już swojego kolejnego hattricka w tym sezonie i strzelił swoją bramkę nr 25, 26 i 27 w sezonie!

Przed rozpoczęciem meczu na murawie stadionu nastąpiło oficjalne pożegnanie dwóch zawodników St. Pauli oraz trenera Holgera Stanislawskiego, który od przyszłego sezonu poprowadzi TSG Hoffenheim. Kapitan Bawarczyków Philipp Lahm złożył gratulacje Stanislawskiemu i wręczył klubowy proporczyk. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Już w 10.minucie błąd defensywy Piratów wykorzystał Gomez. Bayern cały czas kontrolował poczynania na boisku, przesadnie nie forsowali bramki Kesslera. Swoją szansę na bramkę miał Bastian Schweinsteiger ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę. Po zagraniu Arjena Robbena z rzutu rożnego na krótki słupek, piłkę do bramki skierował Daniel van Buyten. Jedną jedyną sytuacje St. Pauli miało w 42.minucie ale Jorg Butt był na posterunku. Jeszcze przed przerwą kontuzjowanego z niewiadomych przyczyn Luiza Gustavo zastąpił Badstuber.

Po przerwie nastąpiły dwie zmiany w drużynie gospodaży, którzy postawili na ofensywę. Już w pierwszych pięciu minutach St. Pauli przeprowadziło dwie groźne akcje, a jednej z nich piłka wylądowała słupku. Bayern odpowiedział w zabójczy sposób w ciągu dwóch minut dwoma bramkowymi akcjami - strzelał ponownie Gomez oraz Robben, po dwójkowej akcji z Mullerem. Obraz gry ponownie przypominał ten z pierwszej połowy - Bayern grał piłką i zmuszał gospodarzy do biegania. Wprowadzony w drugiej połowie Klose ożywił dodatkowo poczynania ofensywne Bawarczyków i po jego dwóch akcjach bramki strzelali Gomez i Ribery. W sumie Mario Gomez zdobył swojego 6.hattricka w sezonie, a superskrzydłowi Bayernu zaliczyli doppelpack.

Plan minimum został wykonany. Jako, że apetyt rośnie w miare jedzenia, Bayern ma olbrzymie szanse na zajęcie 2.miejsca w tabeli gwarantującego bezpośredni udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Za tydzien Bayern będzie podejmował u siebie VfB Stuttgart, który zapewnił już sobie ligowy byt. W równolegle toczonym pojedynku SC Freiburg będzie gościł Bayer Leverkusen. Końcówka sezonu wciąż wzbudza emocje.

FT St. Pauli [1 - 8] Bayern Munich

10' [0 - 1] M. Gomez

32' [0 - 2] D.v. Buyten

52' [0 - 3] M. Gomez

54' [0 - 4] A. Robben

74' [0 - 5] F. Ribery

78' [1 - 5] M. Eger

84' [1 - 6] A. Robben

86' [1 - 7] M. Gomez

88' [1 - 8] F. Ribery

Źródło: własne / livescore.com