Reakcje: Te 60 minut nie było w stylu Bayernu

W ostatnim meczu dwudziestej kolejki niemieckiej Bundesligi drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje dwudzieste dziewiąte oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą Mainz 05.

Zawodnicy Bayernu Monachium nie zawiedli oczekiwań swoich fanów i pokonali FSV Mainz 3:1. Bramki dla FCB zdobywali kolejno Robert LewandowskiThomas Mueller oraz Thiago.. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Hans Flick, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i Mainz.

Hansi Flick:

− Cieszę się, że wygraliśmy nasz szósty mecz z rzędu. Byłem podekscytowany pierwszymi 30 minutami gry. Potem już zwolniliśmy i nie pokazywaliśmy za wiele. W przypadku rzutu rożnego przed przerwą, chciałbym aby nasz zespół zachowywał się inaczej w takich sytuacjach. Trzeba powiedzieć, że te 60 minut gry nie było w stylu Bayernu. Mainz ma jakość w ofensywie, co też kilkukrotnie dziś pokazali. Dobrze się broniliśmy i wracamy do domu z pełną pulą.

Hasan Salihamidzic:

− Drużyna Mainz jest bardzo niebezpieczna, jako że mają szybkich piłkarzy w ataku. Dlatego też jesteśmy zadowoleni, że wygraliśmy. Do samego końca byliśmy skoncentrowani. Teraz gramy z TSG, musimy się mieć na baczności!

David Alaba:

− Przed nami jeszcze daleka droga w tym sezonie. Chcemy podchodzić do tego mecz po meczu i być skuteczni. Ostatecznie chcemy oczywiście znaleźć się na szczycie.

Achim Beierlorzer:

− Postanowiliśmy dać z siebie wszystko w tym meczu i pokazać się jako zespół. Udało się nam. Fakt, że nie wystarczyło to dziś, ma związek z indywidualną jakością Bayernu Monachium.

Ridle Baku:

− To był dobry występ z naszej strony. Nie poddaliśmy się. Wszyscy z góry zakładali, że Bayern mimo wszystko wygra i wszystko potoczy się dla nich gładko, ale my walczyliśmy.