Reakcje: Dominowaliśmy rywali przez pełne 90 minut

Bayern Monachium pod wodza Niko Kovaca nie zwalnia tempa! Wczorajszego wieczora mistrzowie Niemiec bez najmniejszych problemów poradzili sobie z drużyną Schalke 04 Gelsenkirchen.

Ostatecznie monachijczycy w starciu czwartej kolejki niemieckiej Bundesligi pokonali swoich rywali z Zagłębia Ruhry 2:0, zaś bramki zdobywali kolejno James Rodriguez oraz Robert Lewandowski. Poniżej znajdziecie wypowiedzi trenerów oraz zawodników po meczu.

Niko Kovac:

– Zobaczyliśmy dziś bardzo, ale to bardzo dobry mecz Bundesligi. Moja drużyna dominowała przez pełne 90 minut, kontrolowała mecz i stwarzała sobie mnóstwo okazji. Niestety zdobyli tylko dwie bramki. Mimo wszystko świetny występ! Muszę dziś pochwalić cały zespół, nie tylko za to co robiliśmy w ataku, ale i w obronie bez piłki. Kiedy straciliśmy piłkę, to błyskawicznie ją odzyskiwaliśmy.

Leon Goretzka:

– Zaliczyliśmy super start, od samego początku mieliśmy wiele okazji. Być może mogliśmy wcześniej podwyższyć prowadzenie. Schalke potem wykonało dobrą pracę, grali wysokim pressingiem. W drugiej części pierwszej połowy nasza organizacja była nieco zła. Koniec końców uważam, że to zasłużone zwycięstwo.

Domenico Tedesco:

– Przeciwko FCB gra się ciężko, ale przez dłuższy okres dotrzymywaliśmy im kroku. Na początku nieco się motaliśmy, aż do momentu straty bramki. Potem jednak byliśmy solidni do samego końca.

Sebastian Rudy:

– Liczyliśmy na nieco więcej. W pierwszej połowie mogliśmy więcej ugrać. W drugiej połowie było już ciężej, posiadanie piłki nie przychodziło tak łatwo i trudniej było stwarzać sobie okazje. Niestety Bayern zasłużył na zwycięstwo, ale nie zagraliśmy tak źle.

Ralf Faehrmann:

– Nie możesz tracić bramki przeciwko Bawarczykom, kiedy Ci imponują swoim posiadaniem, to tylko świadczy o Twoim upadku. W dużym stopniu zniwelowaliśmy indywidualną jakość Bayernu, dlatego przy stałych fragmentach musimy być bardziej czujni.