DieRoten.pl

W ostatnim meczu w ramach 17. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje dwudzieste siódme oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z FC Augsburgiem.

Zawodnicy Bayernu Monachium odnieśli zwycięstwo i pokonali swoich rywali z Augsburga 1:0, zaś na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i FCA.

Hansi Flick:

− Mamy teraz 39 punktów i jesteśmy na pierwszym miejscu. To było ważne, aby wrócić na właściwy szlak po dwóch porażkach. Na koniec, liczy się wynik. Następnym razem będziemy pracować nad wszystkim innym, aby zaprezentować się lepiej. Naszą ambicją jest dominowanie przez 90 minut, tak jak to robiliśmy w pierwszej połowie meczu. Mogliśmy rozstrzygnąć losy meczu znacznie wcześniej, wtedy spotkanie potoczyłoby się inaczej. Po zmianie stron popełnialiśmy zbyt wiele błędów i nie weszliśmy w swoją grę. Naszą ambicją jest być na szczycie. Teraz musimy się upewnić, że możemy poprawić naszą grę z Schalke.

Manuel Neuer:

− Brakowało nam polotu w ofensywie w drugiej połowie. Już w pierwszej połowie mogliśmy strzelić więcej. Potem sprawy potoczyły się inaczej i mieliśmy tylko dwie dobre okazje bramkowe. Oczywiście nie dominujemy nad przeciwnikami, jak kiedyś, ale nie można też mówić o naszym obecnym podejściu do gry. Teraz wygraliśmy dwa mecze z rzędu. To sygnał dla naszej konkurencji.

Joshua Kimmich:

− W pierwszej połowie oddaliśmy 15 strzałów na bramkę. Powinniśmy prowadzić 2:0 lub 3:0 do przerwy. Wtedy nikt nie narzekałby na cokolwiek. W drugiej połowie nie zagraliśmy z taką pewnością, co też ma miejsce ostatnio dosyć często. Musieliśmy znowu walczyć i nie zdobyliśmy tego drugiego czy trzeciego gola.

Heiko Herrlich:

− W pierwszej połowie widać było jakość Bawarczyków, zawsze byli dla nas wyzwaniem. Podczas przerwy, zachęcałem moją drużynę, aby zaczęli grać i prezentować się odważnie. Zrobili to. Zasłużyliśmy na punkt. Niestety nie udał się, co jest irytujące. Ale jeśli w kolejnych meczach zagramy z tą mentalnością, to znów zdobędziemy punkty.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama21.01.2021 22:02
Z Schalke trzeba zagrać dwie połowy na takiej intensywności, jaką pokazaliśmy w pierwszej połowie meczu z Augsburgiem. Ba, nawet na jeszcze większej i jeszcze bardziej musimy pokazać swoją dominację. Dobrze, jeśli znowu zagramy na zero z tyłu. No i nie wyobrażam sobie, aby w pierwszy składzie zabrakło Lucasa. Nawet nie chce o tym myśleć!
21.01.2021 20:31
Ale i tak jest lepiej niż w ostatnich tygodniach. Teraz pora jeszcze bardziej przekonująco zagrać z Szalke. Przeciwnik wydaje się idealny do złapania formy.
21.01.2021 19:53
Takie gadanie słyszę po każdym meczu a efektów brak!! To kolejny mecz w którym gramy dwie różne połowy, to kolejny mecz w którym mogliśmy pogubić punkty!!
21.01.2021 17:43
Z Schalke będzie ciężej.
21.01.2021 11:40
Skoro Manu wyrównał rekord wczoraj, to z kim jak nie Schalke :P na rekord powinien pójść, dupa mocniej zapiecze niebieskich.
21.01.2021 10:40
Powoli zmierzamy w dobrym kierunku.
21.01.2021 09:53
Do maja to jeszcze daleka droga, forma ma być na kwiecień/maj, bo wtedy będę decydujące mecze w BL czy CL.
21.01.2021 08:38
Już było lepiej. W pierwszej połówce. Kto nie widział postępu, po prostu jest ślepy. Oczywiście wciąż jest bardzo wiele do poprawy ale widać światełko w tunelu.
21.01.2021 08:33
Kopiuj, wklej. To samo czytam po każdym meczu. I tak do maja...