Reakcje: Wypuściliśmy zwycięstwo z rąk

W ostatnim meczu ósmej kolejki Bundesligi drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje dwunaste oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą FC Augsburg.

Zawodnicy Bayernu Monachium nie sprostali zadaniu i ponownie stracili punkty. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, zaś bramki dla FCB zdobywali kolejno Robert Lewandowski oraz Serge Gnabry. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Niko Kovac, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i TSG.

Niko Kovac:

− Źle zaczęliśmy ten mecz. Nie możemy do tego dopuszczać, mówiliśmy już o tym przed meczem. Musimy być czujni od samego początku, a nie dopiero od piątej minuty. Potem już kontrolowaliśmy mecz, byliśmy w posiadaniu i mieliśmy wielkie okazje, lecz ich nie wykorzystaliśmy. W takim wypadku nie możemy tracić kolejnego gola. Dwa strzały i dwie stracone bramki, to frustrujące. Kontuzja Suele jest jednak gorszym wydarzeniem.

Serge Gnabry:

− Porażkę z Hoffenheim zostawiliśmy za sobą. Byliśmy zregenerowani i zagraliśmy świetny mecz, cały czas byliśmy w kontroli. Pod koniec meczu mieliśmy dwie stuprocentowe okazje. Gdybyśmy je wykorzystali, to byłoby już po meczu. Wypuściliśmy jednak zwycięstwo z rąk. Dominowaliśmy pod względem posiadania i mieliśmy wiele okazji, ale byliśmy jednak trochę zbyt niechlujni i jeszcze na koniec straciliśmy bramkę. Taki jest futbol.

Martin Schmidt:

− Chcieliśmy dziś pokazać, że jesteśmy jednością. Tak też zrobiliśmy. Mieliśmy dobrego bramkarza, który jest dla mnie Zawodnikiem Meczu w drugiej połowie. Koniec końców mecz, który niemalże przegraliśmy, zakończyliśmy z jednym punktem, głównie ze względu na naszą pasję i oddanie.

Alfred Finnbogason:

− Grać przeciwko Bawarczykom zawsze jest czymś wyjątkowym, zaś strzelenie im bramki wyrównującej jest jeszcze bardziej wyjątkowe. Cały czas wiedzieliśmy, że przegrywamy jedną bramką i nadal mamy szansę. Zasłużyliśmy na to.