Reakcje: Werder zasłużył na remis

W ostatnim meczu w ramach 8. kolejki niemieckiej Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje czternaste oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem monachijczycy mierzyli się z Werderem Bremą.

Zawodnicy Bayernu Monachium nie sprostali tym razem zadaniu i zdobyli tylko jeden punkt, remisując z bremeńczykami 1:1. Bramkę na wagę remisu zdobył w drugiej części meczu Kingsley Coman. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z Bayernem i Werderem.

Hansi Flick:

Nie weszliśmy w mecz tak dobrze, jak planowaliśmy. Brema zostawiała nam niewiele miejsca. Nie mieliśmy okazji, do których przywykliśmy. W drugiej połowie chłopcy próbowali wszystkiego. Walczyli, aby nie ponieść porażki, co było imponujące. Nie zachowaliśmy się dobrze przy bramce na 1:0. Brema zaprezentowała się dobrze i w pełni zasłużenie zdobyła punkt.

Manuel Neuer:

− Decydującym czynnikiem był fakt, że musieliśmy gonić wynik meczu. Musieliśmy utorować sobie drogę i sporo zainwestowaliśmy. Ogólnie rzecz biorąc mieliśmy dziś niewiele okazji bramkowych.

Thomas Mueller:

− Brema broniła się w dyscyplinowany sposób przez cały mecz. Nie dopuszczali nas do bramki. W polu karnym i wokół niego szczelnie zamknęli wszystkie wolne przestrzenie. W wyniku naszego złego zachowania straciliśmy bramkę. Ich plan wypalił bardzo dobrze.

Florian Kohfeldt:

Oczywiście jestem zadowolony z tego punktu, a zwłaszcza z naszego występu. Broniliśmy się niezwykle dobrze i nie pozwoliliśmy naszym rywalom na zbyt wiele. Przy bramce na 1:1 Leon Goretzka zagrał genialną piłkę. Mieliśmy kilka okazji na kontrę i byliśmy odważni z piłką. Manuel Neuer udowodnił dziś, że jest najlepszym bramkarzem na świecie.

Frank Baumann:

Zagraliśmy odważnie. W pierwszej i drugiej połowie mieliśmy swoje okazje bramkowe. Kilkukrotnie ruszyliśmy z kontrami, ale nie wykorzystaliśmy ich dobrze. Trzeba powiedzieć, że Bayern wyraźnie przeważał i miał więcej okazji. Słowa uznania dla naszego zespołu.