Reakcje: W takiej formie ciężko jest pokonać Bayern

W ostatnim meczu 29. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje czterdzieste pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą Fortuny Duesseldorf.

Zawodnicy Bayernu Monachium nie zawiedli oczekiwań swoich fanów i pokonali Fortunę aż 5:0 Bramki dla FCB zdobywali kolejno Mathias Joergensen (samobójcze trafienie), Benjamin PavardRobert Lewandowski (dwukrotnie) oraz Alphonso Davies.. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Hansi Flick, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i Fortuną.

Hansi Flick:

To ważne, aby odnosić sukcesy w sezonie. W Bayernie zawsze obowiązkiem jest mistrzostwo, taki też jest nasz cel. Wciąż mamy kilka spotkań do rozegrania. Jesteśmy teraz na dobrej pozycji. To było ważne, aby pokazać, że nie mamy zamiary spoczywać na laurach po wtorkowym meczu z BVB. Mogliśmy to zauważyć od samego początku. Jestem więc bardzo, ale to bardzo zadowolony z naszego występu. Byliśmy agresywni i nie daliśmy rywalom najmniejszych szans. Możecie zauważyć jak nasi zawodnicy naciskają na siebie i motywują się wzajemnie.

David Alaba:

‒ Byliśmy bardzo ambitni, atmosfera w drużynie jest bardzo pozytywna i widać to w meczach. Chcemy wygrywać każdy mecz bez wyjątku, jesteśmy bardzo głodni i żądni sukcesów, naszym celem jest mistrzostwo pod koniec sezonu. To nas wyróżnia.

Uwe Roesler:

‒ Zaczęliśmy tak, jak planowaliśmy, ale potem się przekonaliśmy, że sprawy dzieją się bardzo szybko na murawie. W pierwszej połowie mieliśmy 3 okazje, które mogliśmy wykorzystać, aby nabrać więcej energii. Niestety nie wykorzystaliśmy ich. Bramki po przerwie zabiły mecz. To nieco rozczarowujące, że dobre wrażenie z ostatnich miesięcy zepsuliśmy właśnie dziś. Jednakże zawsze wracaliśmy silniejsi. Teraz też tak będzie.

Erik Thommy:

Kiedy grasz w Monachium, to wiesz dokładnie, co Cię czeka. Musisz mieć naprawdę dużo szczęścia, a Bayern musi mieć słaby dzień i zaprezentować kilka słabości. Nie zrobili tego dzisiaj. W takiej formie są bardzo trudnym zespołem do pokonania. To było zasłużone zwycięstwo, nawet takim wynikiem. Po prostu nie udało nam się dotrzymać im kroku przez pełne 90 minut.