Reakcje: To mój pierwszy duży tytuł i ważna chwila

W ostatnim meczu w ramach Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje czterdzieste czwarte oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z Borussią Dortmund.

Po ostatnim triumfie 3:0 nad Arminią, monachijczycy pokonali tym razem swoich rywali z Borussii Dortmund 3:1. Bramki zdobywali Serge GnabryRobert Lewandowski oraz Jamal Musiala. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− To było dobre uczucie. Ważne było, że udało nam się przekroczyć linię mety. To było dobre ustawienie. Prysznic z piwem był dość zimny, nadal jest mi trochę zimno. To mój pierwszy duży tytuł i ważna chwila. Nie było łatwo, przyjęliśmy kilka ciosów, po których niełatwo było wrócić. Dlatego teraz jest to tym bardziej wspaniałe. Drużyna ma wielki charakter.

Manuel Neuer:

− Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Jeszcze przyjemniej byłoby zdobyć mistrzostwo z prawdziwym trofeum w takim meczu. Thomas i ja jesteśmy mistrzami po raz 10. z rzędu - to szaleństwo. To było waże, aby zakończyć sezon w rozsądny sposób po odpadnięciu z LM. Na Allianz Arenie było 75 000 kibiców i nie chcieliśmy pozwolić, by nam to odebrano. Oczywiście, mieliśmy kilka upadków w sezonie, ale widać, że wszyscy chcą grać. To właśnie jest wyjątkowe w naszym zespole.

Thomas Mueller:

− Szansa na zdobycie tytułu, przy takim układzie kart - bardzo tego chcieliśmy. Wytrzymaliśmy całą presję. Niezależnie od tego, co mówią ludzie z zewnątrz, jak oceniają jakość ligi. Zawsze najpierw trzeba wygrać rozgrywki. Oczywiście mamy świetny skład, świetnych zawodników, ale najpierw trzeba to zrobić na boisku. Zwycięstwo w Bundeslidze to zawsze najlepsza rzecz. Bundesliga jest tym, po co kibice przychodzą na stadion. Dziś wszystko jest po prostu wspaniałe. Postanowiliśmy to zrobić i udało się.

Robert Lewandowski:

Bycie mistrzem Niemiec to wspaniała historia. Trzeba się z tego cieszyć. To był mecz, w którym pokazaliśmy, że jesteśmy obecni i chcemy być mistrzami. Każde zwycięstwo jest inne. To było wyraźne zwycięstwo, a my pokazaliśmy, że jesteśmy lepsi. Nie jest łatwo być tak konsekwentnym i grać świetny futbol przez cały sezon. Prawdopodobnie minie kilka lat, zanim zdamy sobie sprawę, jak wielkim sukcesem było zdobycie tytułu po raz dziesiąty z rzędu.

Marco Rose:

Brawo dla Bayernu za wygranie ligi. W drugiej połowie lepiej kończyliśmy nasze ataki. Tego zabrakło w pierwszej połowie. Ponadto popełniliśmy indywidualny błąd tuż przed stratą drugiej bramki. W drugiej połowie udało nam się nieco otworzyć i mieliśmy kilka naprawdę dobrych okazji.