Reakcje: To było idealne zwieńczenie tygodnia

Wczorajszego późnego wieczoru, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje czterdzieste trzecie oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po ostatnim zwycięstwie 1:0 nad Arsenalem w Lidze Mistrzów, monachijczycy pokonali tym razem w Bundeslidze ekipę Unionu Berlin 5:1. Bramki dla FCB zdobyli Mueller (2), Tel, Kane oraz Goretzka. Tradycyjnie po zakończeniu meczu, na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thomas Tuchel:

− Jesteśmy zachwyceni. To było idealne zakończenie idealnego tygodnia z trzema zwycięstwami. Tego nie można brać za pewnik. Wyrazy uznania dla zespołu. To był występ zespołowy. Union grał dwoma napastnikami i dwoma dziesiątkami. To było dużo pracy dla naszych obrońców. Zdobyliśmy bramki we właściwym czasie. To był bardzo dobry występ. Mamy wobec siebie najwyższe oczekiwania i kiedy gdzieś jedziemy, chcemy wygrać.

Thomas Mueller:

− Zagraliśmy dobry mecz. Byliśmy bardziej agresywni i dzięki temu częściej zdobywaliśmy piłkę. Kiedy traciliśmy piłkę, Union kilka razy pokazał, co potrafi zrobić ze swoją siłą w kontrataku. Ogólnie rzecz biorąc, byliśmy nieustępliwi i nie pozwoliliśmy Unionowi na zdobycie łatwej bramki. Drugi gol tuż przed przerwą naturalnie ułożył się po naszej myśli. Na początku drugiej połowy weszliśmy na właściwe tory, byliśmy nie do zatrzymania i zasłużyliśmy na zwycięstwo. To był idealny tydzień z trzema zwycięstwami.

Leon Goretzka:

− Doskonale wiemy, jak trudno może być na tym stadionie. Byliśmy na to przygotowani i podjęliśmy dobrą walkę od samego początku. Dzięki bramkom sprawiliśmy, że Union stracił wiarę, a potem graliśmy dobrze do końca. W przerwie przypomnieliśmy również o meczu w Heidenheim, gdzie również zagraliśmy dobrą pierwszą połowę, prowadziliśmy 2:0 i ostatecznie przegraliśmy. Teraz wygląda na to, że wyciągnęliśmy z tego wnioski.

Nenad Bjelica:

− Jestem zadowolony z pierwszej połowy. Mieliśmy swoje szanse po kontratakach. Widziałem duże zaangażowanie i dobrą dyscyplinę taktyczną w pierwszej połowie. Byliśmy tam perfekcyjni. Bayern nie miał szans aż do pierwszego gola, ale aby wygrać z Bayernem, trzeba wykorzystywać własne szanse. Spróbowaliśmy czegoś w drugiej połowie i dokonaliśmy kilku zmian. Przy pierwszej sytuacji było 0:3. To był koniec dla mojej drużyny.