Reakcje: Remis to sprawiedliwy wynik

W ostatnim meczu w ramach 1. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z Borussią M'Gladbach.

Zawodnicy Bayernu spisali się dość przeciętnie i tylko zremisowali 1:1 z ekipą Borussii M'Gladbach. Jedynego gola jeszcze w pierwszej połowie zdobył nie kto inny, a Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i BMG.

Julian Nagelsmann:

− Nigdy nie jest się zadowolonym, gdy się nie wygrywa. Obie drużyny miały wiele okazji. Mieliśmy trochę szczęścia. Po przerwie to jednak Gladbach miało szczęście, gdy my mieliśmy wiele szans bramkowych. Podsumowując, było to dość nierówne spotkanie, ale publiczność była świadkiem spektakularnego meczu. Kwadrans po przerwie pokazał, że jesteśmy w stanie stworzyć wiele okazji bramkowych, ale powinniśmy strzelić kolejnego gola. W końcówce było dużo gry tam i z powrotem. Wkrótce będziemy mieli nieco więcej struktury w grze. Ostatecznie remis to sprawiedliwy wynik. Graliśmy z dobrymi rywalami. W ataku musimy mieć nieco więcej stabilności, aby mieć lepszą strukturę. Jesteśmy świadomi tego, że możemy być lepsi.

Robert Lewandowski:

− To był intensywny mecz, obie drużyny miały swoje szanse. Nasza gra nie była idealna. Popełniliśmy dużo prostych błędów, brakowało tempa i konsekwencji. Ale pierwszy mecz jest już za nami. Teraz możemy przygotowywać się do kolejnego spotkania. Naprawdę fajnie było znów zagrać z kibicami i to też jest coś wyjątkowego.

Manuel Neuer:

− Oczywiście, to nie jest wynik, którego byśmy chcieli. Przegrywaliśmy 1:0, to może się zdarzyć w Gladbach. Od 25. minuty graliśmy lepiej, ale na początku nie byliśmy w grze. Stopniowo się poprawialiśmy i zdobyliśmy zasłużonego gola na 1:1. Musimy pogodzić się z remisem i teraz czekamy na mecz o Superpuchar z Dortmundem w środku tygodnia.

Thomas Mueller:

− Mogliśmy wyciągnąć z tego meczu więcej. Ale Gladbach również mogło strzelić kolejną bramkę. Niestety, nie udało nam się wykorzystać naszych dobrych momentów. Mieliśmy mecz pod kontrolą i graliśmy dobry futbol. Z tyłu straciliśmy trochę struktury. Mamy kilka rzeczy, które musimy jeszcze poprawić, będziemy nad tym pracować przed wtorkiem.

Adi Huetter:

− Punkt przeciwko Bayernowi jest więcej niż zasłużony. Spisaliśmy się dobrze. Możemy również podziękować naszemu wybitnemu bramkarzowi Yannowi Sommerowi. To był świetny mecz otwarcia, ale obie drużyny mają pole do poprawy.