Reakcje: Popełniasz błędy? Zostaniesz ukarany

Wczorajszego późnego wieczoru Bayern Monachium rozegrał kolejne spotkanie ligowe w nowym sezonie. Tym razem podopiecznym Niko Kovaca przyszło się mierzyć się z ekipą Herthy BSC.

Ostatecznie pojedynek na Stadionie Olimpijskim w Berlinie zakończył się triumfem Herthy, która po bramkach Ibisevica i Dudy zwyciężyła 2:0. Dla "Bawarczyków" była to zarazem pierwsza porażka w nowym sezonie.

Niko Kovac:

– Skuteczność była jednym z powodów, dla których przegraliśmy. Poza tym straciliśmy dwie bramki, na które nie powinniśmy byli w ogóle pozwolić. Nie możemy dopuszczać do karnych w ten sposób. Przed drugą bramką popełniliśmy błąd taktyczny. Jeśli popełniasz błędy, to zostajesz ukarany. Tak bywa na tym poziomie. Mimo to zagraliśmy przyzwoicie. Ciężko jest to wyjaśnić. Musimy zacząć wykorzystywać nasze okazje bramkowe, ale nie możemy wszystkiego od razu krytykować. Takie coś może się wydarzyć. Ci, którzy znają Bayern zdają sobie sprawę, że w FCB nie zaakceptujemy tego i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby powrócić na zwycięski szlak.

Manuel Neuer:

– W pierwszej połowie nie zagraliśmy na 100%, w drugiej połowie zagraliśmy już inaczej. Mogliście wtedy zauważyć, że za wszelką cenę chcemy wygrać mecz. Oczywiście nasza skuteczność jest wielkim problemem. Tak samo było w poprzednim meczu. Znów nam brakowało skuteczności. W przerwie meczu byliśmy pewni tego, że jeśli strzelimy bramkę w drugiej połowie, to będziemy mieli szansę na odwrócenie losów spotkania.

Pal Dardai:

– Jestem bardzo zadowolony. Nasza defensywa, gra pressingiem w pomocy i spójność, którą mamy od lat: chłopacy wykonali świetną pracę. To po prostu dyscyplina. Sekretem jest grać dobrze i być w posiadaniu piłki z Bayernem. Pokazaliśmy to dziś. Zdobyliśmy piękne bramki. Bayern oczywiście podkręcił tempo, mają światowej klasy piłkarzy. Wydaje mi się jednak, że zasłużenie wygraliśmy.

Thomas Kraft:

– Nie mogłem doczekać się tego meczu. Zagraliśmy niesamowite zawody i zasłużenie wygraliśmy. W pierwszej połowie kilka razy daliśmy o sobie znać. Bayern postawił Cię pod presją, zwłaszcza w ostatnich 20 minutach. To normalne.