DieRoten.pl
Reklama

Reakcje po porażce z Hoffenheim

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

W fatalnym stylu Bayern Monachium zakończył ten jakże nieudany sezon. "Die Roten" nie tylko nie zdobyli żadnego trofeum, ale zakończyli ligowe zmagania dopiero na trzecim miejscu!

Po spotkaniu monachijczycy nie ukrywali, że ten mecz tylko podsumował wszystkie problemy, z jakimi w tym sezonie zmagała się drużyna prowadzona przez Thomasa Tuchela.

Thomas Tuchel

- Zaczęliśmy bardzo dobrze, ale potem popełniliśmy serię indywidualnych błędów i nie dominowaliśmy już tak w grze. W drugiej połowie na początku było znowu dobrze, ale potem znowu było zbyt wiele indywidualnych błędów. Pozwoliliśmy przeciwnikom wejść do gry. Nie broniliśmy wystarczająco dobrze i przez to straciliśmy prowadzenie 2-0. To była bolesna i niepotrzebna porażka, która zdarzyła się zbyt często.

Manuel Neuer

- Mecz miał swoje wzloty i upadki. W tym sezonie mieliśmy również dobre i złe okresy, więc może to jest odpowiednie podsumowanie. Chcieliśmy zakończyć sezon na drugim miejscu, czego niestety nie udało się osiągnąć, więc oczywiście jesteśmy rozczarowani. To był trudny sezon dla nas wszystkich. Potrzebny jest nowy początek, także z naszej strony. To jasne, że nie może tak dalej być. Konsekwencja była największym problemem w tym sezonie. Musimy pokazać inną stronę, aby móc naprawdę walczyć ponownie.

Thomas Mueller

- Nie byliśmy wystarczająco dobrzy przez 90 minut. To trochę frustrujące, że wtedy, kiedy na początku świetnie sobie radziliśmy, to podarowaliśmy bramkę. Z pewnością im pomogliśmy. Dwa gole na początku dały nam dobrą pozycję i dobre samopoczucie, ale w miarę postępu gry oddawaliśmy coraz więcej pola i byliśmy zbyt pasywni. To się powtarzało wielokrotnie, że brakowało nam agresji. Teraz chcemy zakończyć ten sezon i zacząć od nowa latem. Gratulujemy nowym mistrzom Niemiec z Leverkusen i mówię to z pełnym szacunkiem. Teraz zostawiamy to za sobą. Chcę wyjść z tego sezonu i wejść w nowy. Chciałbym również podziękować sztabowi trenerskiemu, który dał z siebie wszystko. Teraz patrzymy w przyszłość.

Matthijs de Ligt

- Trudno powiedzieć, jakie są przyczyny. Zaczęliśmy bardzo dobrze, mieliśmy kontrolę nad grą, a potem straciliśmy bramkę na 2-1. Wiedzieliśmy, że Hoffenheim nadal ma szansę na grę w Europie, a wtedy ludzie na stadionie zaczynają wspierać drużynę. Wyrównanie przyszło z rzutu z autu i wtedy się posywapało. Tak było przez cały sezon. Gramy dobrze, a potem nagle źle. Jesteśmy bardzo niezadowoleni z tego sezonu. Kiedy nie wygrywasz żadnych trofeów jako FC Bayern, to nie jest dobrze, a jeszcze gorzej, gdy jesteś tylko trzeci.

Źródło: fcbayern.com
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...