DieRoten.pl
Reklama

Reakcje po meczu VfL Wolfsburg - FC Bayern

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Bayern Monachium po ciężkim spotkaniu wywalczył komplet punktów w wyjazdowym spotkaniu z VfL Wolfsburg i tym samym udanie zakończył zmagania w 2023 roku.

Bawarczycy zaprezentowali się z dobrej strony w pierwszej połowie i wydawało się, że będą schodzić do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, ale tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobyli gospodarze i druga część była już dużo bardziej wyrównana.

- To było bardzo ważne zwycięstwo. Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie, kontrolowaliśmy grę i tempo meczu. Stracony gol wszystko zmienił. W drugiej połowie wywarli na nas nieco większą presję. Ogromne słowa uznania dla zespołu. Reakcja, jaką pokazaliśmy po porażce we Frankfurcie, była świetna. Teraz będziemy mogli cieszyć się przerwą z naszymi rodzinami- powiedział strzelec jednej z bramek, Harry Kane.

Postawę swojego zespołu chwalił Thomas Tuchel, który przyznał, że były to ciężko wywalczone punkty.

Duże słowa uznania dla zawodników. Ostatecznie w drugiej połowie była to ciężka walka, ponieważ niestety straciliśmy kontrolę po stracie bramki. Dlatego w końcówce musieliśmy zadbać o obronę i to nam się udało. Po porażce we Frankfurcie mamy teraz trzy zwycięstwa z rzędu. To wspaniała reakcja, zwłaszcza biorąc pod uwagę absencje w naszym składzie. Gramy na miarę własnych możliwości. Średnia punktów jest bardzo dobra, a morale i nastawienie zespołu są od wielu tygodni bardzo dobre Musimy dalej pracować - komentował trener FCB.

 

O trudnej sytuacji kadrowej z jaką zmagają się monachijczycy wspominał mówił również Manuel Neuer.

- Osiągnęliśmy to, co chcieliśmy osiągnąć. Zagraliśmy dobrą pierwszą połowę, a w drugiej musieliśmy walczyć. To była jedyna możliwa opcja ze względu na sytuację kadrową, w której się znaleźliśmy. Musieliśmy ciężko pracować na te trzy punkty, na które zasłużyliśmy. Cieszymy się, że mamy teraz krótką przerwę i nie możemy się doczekać, kiedy znów będziemy mieli do dyspozycji pełny skład. Jesteśmy zadowoleni z pierwszej połowy sezonu, mieliśmy wzloty i upadki, ale w zasadzie jesteśmy na dobrej drodze - powiedział bramkarz FCB.

- Zagraliśmy dobrą pierwszą połowę, a w drugiej walczyliśmy. Ostatecznie to bardzo ważne trzy punkty przed przerwą zimową - dodał Christoph Freund.

Źródło: fcbayern.com
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...