Reakcje: Nie wykonaliśmy dobrej pracy

W ostatnim meczu szóstej kolejki Bundesligi drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje dziewiąte oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą SC Paderborn.

Piłkarze Bayernu Monachium wykorzystali porażkę RB Lipsk i awansowali na fotel lidera Bundesligi pokonując SC Paderborn 3:2. Bramki dla FCB zdobywali kolejno Serge GnabryPhilippe Coutinho oraz Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Niko Kovac, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i Paderborn.

Niko Kovac:

− Mieliśmy wystarczająco dużo okazji, aby rozstrzygnąć losy w pierwszej połowie. Nie wykorzystaliśmy tych szans, więc mecz potoczył się tak, jak potoczył. Wtedy zawsze spotkanie robi się zacięte i może coś pójść nie tak jak powinno.

Joshua Kimmich:

− Nie wykonaliśmy dobrej pracy. To był otwarty pojedynek w pierwszej połowie, mieliśmy lepsze okazje. Powinniśmy do przerwy prowadzić dwoma czy trzema bramkami. Dosyć szybko podwyższyliśmy w drugiej połowie i wtedy powinno być po meczu. Jednakże pozwoliliśmy wrócić naszym rywalom do meczu i sami sobie utrudniliśmy życie. Podsumowując nie zdominowaliśmy rywali, tak jak tego byśmy sobie życzyli.

Serge Gnabry:

− Nie zamknęliśmy meczu jak należy. Po pierwszej bramce mieliśmy sporo okazji i powinniśmy byli podwyższyć prowadzenie znacznie wcześniej. W drugiej połowie również wypracowaliśmy dużo okazji. Brakowało nam determinacji pod bramką rywali. Mecz przeciwko Tottenhamowi będzie zupełnie inny. Musimy się oczywiście poprawić, ale moim zdaniem możemy rozegrać tam dobre spotkanie.

Steffen Baumgart:

− Wcieliliśmy w życie wiele naszych planów, nad którymi wcześniej pracowaliśmy. Chłopcy poradzili sobie dobrze, ale jednak nie wystarczająco dobrze. Podsumowując musimy przyznać, że cały czas raz za razem decyduje jeden czy dwa detale. Chodzi jednak o to, jak gramy w piłkę. Moja drużyna rozegrała wspaniałe spotkanie, niezależnie od wyniku. Straciliśmy zbyt dużo bramek, ale występ był ogółem dobry, więc mamy zamiar kontynuować to dalej.