Reakcje: Nie tego się po sobie spodziewaliśmy

W ostatnim meczu dziesiątej kolejki Bundesligi drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje szesnaste oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą Eintrachtu Frankfurt.

Zawodnicy Bayernu Monachium całkowicie zawiedli oczekiwania kibiców i zostali rozbici przez Eintracht aż 5:1... Jedynego gola dla FCB zdobył niezawodny Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Niko Kovac, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i Frankfurtem.

Niko Kovac:

Dobrze zaczęliśmy, ale po ośmiu minutach wszystko co zaplanowaliśmy legło w gruzach. Ciężko jest grać więcej niż 80 minut tutaj we Frankfurcie. Wydaje mi się, że mimo straty dwóch bramek, w pierwszej połowie radziliśmy sobie dobrze. Strzeliliśmy jedną bramkę i odzyskaliśmy kontrolę. Potem zaraz po przerwie straciliśmy kolejnego gola. Oczywiście nie możemy przegrać 5:1 tutaj. Nie tego się spodziewaliśmy po sobie. W drugiej połowie nie graliśmy dobrze.

Manuel Neuer:

Po dziesięciu minutach graliśmy w dziesiątkę, co wcale nie ułatwiało nam zadania. Jednakże straciliśmy pięć bramek. Mieliśmy swoje okazje, ale nie wykorzystaliśmy ich. Nie byliśmy wystarczająco zdeterminowani, aby bronić dostępu do naszej bramki. Musimy to przemyśleć, przeanalizować i poprawić się.

Adi Huetter:

Nikt się tego nie spodziewał. Powiedzieliśmy sobie, że możemy zranić Bayern w odpowiednim momencie. Czerwona kartka Boatenga była kluczowa. To było oczywiście wyjątkowe zwycięstwo.