Reakcje: Nie odpuszczaliśmy

Wczorajszego późnego wieczoru, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje dziewiętnaste oficjalne spotkanie w tym sezonie. Podobnie jak ostatnio, monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po ostatnim zwycięstwie 4:2 nad 1. FC Heidenheim, monachijczycy pokonali tym razem Kolonię 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Harry Kane. Tradycyjnie po zakończeniu meczu, na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thomas Tuchel:

− Pierwsza połowa była bardzo dobra. Bardzo dobrze weszliśmy w mecz i nie odpuszczaliśmy. Stworzyliśmy wiele szans wysokiego kalibru. Zwykle naszą wielką siłą jest ich wykorzystywanie. Było tylko 1:0 i musieliśmy pozostać skoncentrowani. Nie mogliśmy mylić kontrolowania gry z byciem powolnym. Nie mogliśmy się dać uśpić. Zrobiliśmy to bardzo dobrze w drugiej połowie i dlatego zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Harry Kane:

− To był świetny mecz. Powinniśmy byli strzelić więcej goli w pierwszej połowie. W drugiej połowie kontrolowaliśmy grę. To było ważne zwycięstwo po międzynarodowej przerwie. Wynik jest najważniejszy. Wielu mogło się spodziewać, że wynik może być wyższy. Kolonia broniła się dobrze, ale my również, zwłaszcza w końcowej fazie.

Leon Goretzka:

− Warunki były niezwykle trudne. Po międzynarodowej przerwie byliśmy rozluźnieni, a do tego doszedł piątkowy mecz. Byliśmy bardzo profesjonalni. Kolonia zaczęła bardzo wysoko na boisku. Graliśmy dobrze w szerokim składzie, a oni dokonali kilku zmian. W drugiej połowie również kontrolowaliśmy grę, ale powinniśmy byli stworzyć więcej okazji bramkowych. Niemniej jednak nie straciliśmy zbyt wiele, dobrze się ustawialiśmy i dobrze pracowaliśmy z przodu. To było ważne zwycięstwo.

Steffen Baumgart:

− Biorę pełną odpowiedzialność za pierwsze 30 minut. Po prostu pchnąłem chłopaków zbyt wysoko i to przeciwko takiej drużynie. Niewiele z tego wyszło. Druga połowa była lepsza, ale jeśli spojrzeć na 90 minut, to Bayern zasłużył na zwycięstwo. Mogli nas zabić dużo wcześniej w jednej lub dwóch sytuacjach. Niestety, nie mieliśmy szans. Wiemy, że jesteśmy w trudnej sytuacji. Ale widać po chłopakach, że chcą i dają z siebie wszystko. Dają z siebie wszystko.