Reakcje: Nasz plan nie zadziałał

W ostatnim meczu w ramach 22. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje trzydzieste pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z VfL Bochum.

Zawodnicy Bayernu rozegrali tym razem bardzo słabe spotkanie i zasłużenie przegrali z Bochum, ulegając im 2:4. Obie bramki dla FCB zdobył  Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i VfL.

Julian Nagelsmann:

− Gratulacje dla Bochum, zagrali dobrze, to było zasłużone zwycięstwo. To był fatalny mecz z naszej strony, nie powinniśmy pozwolić, aby to się nam przytrafiło. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo. Nasz plan nie zadziałał. Powinniśmy byli zareagować wcześniej, tak jak zrobiliśmy to w drugiej połowie. Po ich dwóch cudownych golach było ciężko, bramki nie padają tak codziennie. W pierwszej połowie byliśmy po prostu zbyt pasywni. Wynik w pierwszej połowie był zasłużony. W drugiej połowie byliśmy lepsi, z wyjątkiem pierwszych kilku minut. Gdybyśmy strzelili bramkę wcześniej w drugiej połowie, mogłoby być znowu ciekawie. Ostatecznie to zasłużona wygrana Bochum.

Joshua Kimmich:

− Z pewnością to nasz najgorszy występ w tym sezonie i brakowało nam wszystkich naszych typowych cech. Jeśli takie rzeczy zdarzają się raz w sezonie, to w porządku. Ale w tej chwili zdarza się nam to częściej. Musimy być ostrożni. Ma to więcej wspólnego ze sposobem, w jaki podchodzimy do gry. Prowadziliśmy 1:0, a potem straciliśmy cztery gole w ciągu 25 minut. Każdy musi zadać sobie pytanie, czy dał z siebie wszystko. To nie powinno nam się przytrafić na tym poziomie, nie w takiej skali. Bochum nie spisało się źle. Musimy przyznać, że zasłużyliśmy na porażkę.

Thomas Reis:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zdobyliśmy 3 punkty. W takim dniu jak ten, wiele rzeczy po prostu nam wychodziło. Chcieliśmy wyssać życie ze stylu gry Bayernu. Gole odegrały swoją rolę. Cieszymy się, że zdobyliśmy kolejne trzy punkty w dążeniu do osiągnięcia naszych celów. Życzę Julianowi i drużynie wielu sukcesów w Lidze Mistrzów, dla mnie są znakomitą drużyną.