Reakcje: Możemy być zadowoleni

W ostatnim meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów drużyna prowadzona przez Hansa Flicka rozegrała swoje siedemnaste oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą Olympiakosu Pireus.

Zawodnicy Bayernu Monachium po ostatniej porażce w lidze tym razem sprostali zadaniu i pokonali na własnym podwórku Olympiakos Pireus 2:0. Bramki dla FCB zdobywali kolejno Robert Lewandowski oraz Ivan Perisic. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Hans Flick, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i Olympiakosem.

Hansi Flick:

− Jestem zadowolony, ponieważ zespół pokazał jakość, jaką posiada. Możemy być bardzo zadowoleni z tego meczu i występu każdego z piłkarzy. Zespół wykonał świetną pracę i zasłużył na 3 punkty. Dopuściliśmy Olympiakos do niewielu okazji, dobrze się ustawialiśmy. Ogółem rzecz biorąc drużyna pokazała się dobrze. Cały czas wywieraliśmy presję na rywalach. Olympiakos był bardzo zwarty w defensywie. Mimo wszystko w pierwszej połowie popełniliśmy zbyt wiele błędów, ponieważ mieliśmy niewiele miejsca przed bramką. Po przerwie było już lepiej i zostaliśmy nagrodzeni. Teraz musimy się zregenerować, popracować nad rutyną i przygotować idealnie na sobotę.

Manuel Neuer:

− Zagraliśmy dobrze i wcieliliśmy w życie nasz plan przez pełne 90 minut. Olympiakos musiał się sporo napracować, dlatego też w końcówce był już zmęczony. To było zasłużone zwycięstwo. Najważniejsze jest zawsze wygrywać, ale to było również ważne, aby zachować czyste konto, dzięki czemu podbudujemy swoją pewność w defensywie. Dobrze sobie radziliśmy w obronie i w ataku.

Thomas Mueller:

− Jestem zadowolony, ponieważ byliśmy dominujący i wygraliśmy mecz, tak jak oczekujemy tego od FCB. Byliśmy agresywni i wprowadziliśmy w życie to, nad czym pracowaliśmy na treningach. Nie pozwoliliśmy im złapać tchu. Choć często byliśmy w posiadaniu, to nie wykorzystaliśmy tego jak należy. Mimo wszystko nie pozwoliliśmy im na nic i wygraliśmy zasłużenie. Teraz musimy patrzeć przed siebie i przygotować się do meczu w sobotę.

Pedro Martins:

− Bayern uniemożliwił nam grę. Ma to oczywiście związek z jakością naszych rywali. Możemy grać jednak lepiej niż dziś. Bayern zmusił nas do błędów. Mają nowego trenera i byli bardzo skupieni dziś. Jakość naszych rywali była zbyt wielka. Praktycznie nie dopuszczali nas do piłki. Choć przegraliśmy, to próbowaliśmy i zagraliśmy solidne zawody.