DieRoten.pl

Reakcje: Mogliśmy uniknąć tej porażki

04.10.2021, 10:19:50

W ostatnim meczu w ramach Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje jedenaste oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z Eintrachtem Frankfurt.

Zawodnicy Bayernu tym razem zaprezentowali się poniżej swoich możliwości i ponieśli porażkę 2:1 w pojedynku z Eintrachtem Frankfurt. Bramkę honorową dla FCB zdobył Leon Goretzka. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i SGE.

Julian Nagelsmann:

− Porażki zawsze bolą. Ta z SGE nie jest wyjątkiem. Z jednej strony dlatego, że jest pierwsza, a z drugiej strony, że można było jej całkowicie uniknąć. Nie zrobiliśmy kilku rzeczy dobrze, tak jak w ostatnich tygodniach, ale rywal nie wykorzystał tego do końca. Zostaliśmy ukarani. Mimo to mieliśmy wystarczająco dużo okazji, aby strzelić kilka bramek w tym meczu.

Thomas Mueller:

− Jesteśmy bardzo rozczarowani, źli lub sfrustrowani - nie wiem, jakie jest właściwe słowo. To jest mecz, którego oczywiście nie powinniśmy przegrać, ale zabrakło skuteczności. Czuliśmy, że mieliśmy wiele szans na zdobycie bramki. To stosunkowo irytujące, że wyrównaliśmy przy pierwszej okazji Frankfurtu. Nie byliśmy skuteczni ani przed bramką, ani z tyłu. Kilka szans, które miał Frankfurt wystarczyło do strzelenia dwóch goli. Dlatego właśnie jesteśmy teraz w tym miejscu, w którym jesteśmy. Na pewno nie wszystko nam wychodziło, ale jeśli chodzi o odczucia, to jest to mecz, który wygrywa się stosunkowo często. Nie jest dobrze, ale to nie zniechęci nas do dalszej pracy.

Robert Lewandowski:

− To boli, że nie udało nam się dzisiaj wygrać tego meczu. Wszyscy jesteśmy rozczarowani. Mieliśmy wiele szans. Z tej porażki możemy się wiele nauczyć na przyszłość.

Leon Goretzka:

− Musimy spojrzeć na siebie. Nie wdrożyliśmy w tym meczu pewnych rzeczy tak dobrze, jak w ostatnich tygodniach. Nie chodzi tylko o wykorzystanie naszych okazji bramkowych. Musimy się lepiej spisać po przerwie międzynarodowej.

Oliver Glasner:

− Ogromne uznanie dla mojego zespołu za walkę. Myślę, że plan był całkiem dobry – grać stosunkowo defensywnie i czekać na momenty do kontry. Powiedzieliśmy wcześniej, że będziemy potrzebowali zespołowego występu i znakomitego bramkarza i tak było. Chłopcy dali z siebie wszystko, aby zejść z boiska jako zwycięzcy. Jestem oczywiście zachwycony.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)16.10.2021 11:37
Mogliśmy. Ale porażki są wliczone w koszta, nawet jeśli nie graliśmy wcale źle.
04.10.2021 15:30
@josh1982 ty oglądałeś mecz? Przecież to Upamecano głównie zawalił nam mecz, a my graliśmy w ofensywie swoje czyli bombardowanie bramki tylko Trapp bronił wszystko. Z Borussia M. zagralismy średnio na inauguracje sezonu czy z Koeln. A tam wyniki były lepsze.
04.10.2021 15:10
Z Greuther powinni zagrać rezerwowi, z Kijowem kilku też, a z Eintrachtem już pierwszy skład. Zabrakło rotacji.
04.10.2021 14:46
Dawno nie zagraliśmy tak słabo i beznadziejnie jak wczoraj!! Mam tylko nadzieję że to był wypadek przy pracy, a przecież kolejny mecz to wyjazd do Leverkusen!!
04.10.2021 12:39
Dokładnie tak Trapp wczoraj miał więcej farta niż rozumu. No ale niestety takie coś się w piłce przytrafia. Nie można wszystkiego wygrywać
04.10.2021 10:35
Nasza mega nieskuteczność, fart i szczęście Frankfurtu połączone z dniem konia Trappa i mamy taki przypadkowy wynik.