Reakcje: Mogliśmy strzelić 1-2 bramki więcej

W ostatnim meczu w ramach 20. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje trzydzieste oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z Herthą BSC.

Zawodnicy Bayernu Monachium odnieśli kolejne zwycięstwo i pokonali swoich rywali z Berlina 1:0, zaś na listę strzelców wpisał się Kingsley Coman. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i Herthą.

Hansi Flick:

Pierwsza połowa była ciężka. Musieliśmy przetrwać kilka faz, kiedy byliśmy bez piłki, jednakże zespół poradził sobie bardzo dobrze. Wybroniliśmy prowadzenie 1:0 do samego końca, więc jestem zadowolony. Chcieliśmy odlecieć do Kataru ze zwycięstwem.

Hasan Salihamidzic:

− Hertha to dobry zespół. Momentami dobrze kontratakowali. Moim zdaniem zasłużyliśmy jednak na zwycięstwo. Kingsley zagrał dziś bardzo dobrze i wyglądał dobrze w pojedynkach. Został nagrodzony, choć miał nieco szczęścia przy tej bramce. W drugiej połowie straciliśmy kilka piłek, choć mogliśmy tego uniknąć. Cunha nie powinien zostać dopuszczony do takiej okazji pod koniec II połowy. Jednakże my też zmarnowaliśmy rzut karny. Trzeba to mieć na uwadze. Cieszymy się jednak z 3 punktów.

Thomas Mueller:

− Drużyna Pala Dardaia walczyła o każdy centymetr kwadratowy boiska. Widać było ich zaangażowanie przez cały mecz. Powinniśmy zdobyć 1 czy 2 bramki więcej, czy to po rzucie karnym, czy po innej sytuacji Kingsleya. Nie można jednak błyszczeć w każdym meczu. Można jednak zauważyć, że coraz częściej zachowujemy czyste konto. Czasami potrzeba też szczęścia, ale gramy nieco głębiej, no i mamy w bramce Manuela Neuera. To nasze piąte zwycięstwo z rzędu i teraz czekamy na Klubowe Mistrzostwa Świata. Chcemy je wygrać.

Pal Dardadi:

− Zrobiliśmy wszystko, co zakładaliśmy przed meczem. Dlatego też nie mogę nikogo winić. Mieliśmy swoje okazje, graliśmy też mądrze pod względem posiadania i wykorzystywania przestrzeni. Jeśli będziemy tak grać dalej, to wkrótce będziemy szczęśliwi.