Reakcje: Jesteśmy po prostu rozczarowani

W ostatnim meczu w ramach 1. Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje dziewiętnaste oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z Augsburgiem.

Zawodnicy Bayernu zaprezentowali się mocno poniżej swoich możliwości i zostali pokonani przez Augsburg 2:1. Jedynego gola dla Bayernu zdobył Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i FCA.

Julian Nagelsmann:

− W tym sezonie za każdym razem tracimy bramki w ten sam sposób. Broniliśmy momentami niedbale. Nasi przeciwnicy nie mieli błyskotliwych momentów i strzelili nam dwa razy. Jeśli sam nie strzelisz pięciu bramek, to w końcu przegrywasz. Tak było w meczu z Frankfurtem. Kiedy z przodu nie idzie nam najlepiej, musimy być bardziej bezpieczni z tyłu. Ogólnie rzecz biorąc, nie oddaliśmy wystarczająco dużo strzałów na bramkę.

Thomas Mueller:

− W pierwszej połowie w różnych momentach nie wyglądaliśmy dobrze na własnej połowie. Normalnie nie traci się dwóch bramek z dwóch czy trzech szans. Ale my też pozwoliliśmy, by do tego doszło. To nie było konieczne. Z piłką radziliśmy sobie dobrze przez długie fragmenty gry. Znajdowaliśmy wolne przestrzenie, ale pierwsza połowa nie była dobra. W drugiej połowie widać było, że chcemy to odwrócić, ale nie mieliśmy szczęścia po naszej stronie. To ciężka porażka. Był jeden czy dwa momenty, w których byliśmy może trochę zbyt niechlujni.

Robert Lewandowski:

− Nie zagraliśmy wystarczająco dobrze i nie pokazaliśmy na co nas stać. Nie wszystko funkcjonowało. To, że straciliśmy dwie bramki to za dużo. Powinniśmy byli momentami grać w wyższym tempie. Gdy tracisz dwie bramki, przeciwnik może cofnąć się głębiej. Musimy teraz patrzeć w przyszłość i pokazać wszystkim, na co nas stać.

Markus Weinzierl:

− W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze i prowadziliśmy 2:0. Późny gol mnie zirytował. Prowadzenie 2:1 w przerwie jest oczywiście niebezpieczne. Ale zagraliśmy w drugiej połowie z dużą umiejętnością i determinacją. W końcu wygraliśmy. Wiedzieliśmy, że musimy przebrnąć przez początkową część sezonu i teraz zdobyliśmy dziesięć punktów z ostatnich czterech meczach u siebie. Czujemy się bardzo pewnie u siebie.