Reakcje: Fantastyczny mecz

Bayern Monachium ma już za sobą kolejny mecz ligowy w tym sezonie. Niestety tym razem piłkarze rekordowego mistrza Niemiec zostali pokonani na wyjeździe przez Borussię Dortmund 3:2.

Niko Kovac:

Ujrzeliśmy dziś fantastyczny mecz w wykonaniu obu ekip, to był otwarty pojedynek. Byliśmy pod kontrolą w pierwszej połowie, zaś Dortmund kontrolował drugą. Po szybkiej stracie bramki szybko odpowiedzieliśmy, po czym straciliśmy dwie bramki z kontry, co nie powinno mieć miejsca. Niestety przegraliśmy mecz, który mógł zakończyć się remisem. Możemy być zadowoleni z występu. To był nasz najlepszy od starcia z Schalke, pod względem techniki, ducha walki i taktyki, zwłaszcza w pierwszej połowie. Musimy wzorować się na tym i grać podobnie w przyszłości.

Manuel Neuer:

Prowadziliśmy po pierwszej połowie dzięki dobrej grze. Błędy były naszym problemem. BVB kontrowało na własnym podwórku i stworzyło sobie 5 czy 6 groźnych sytuacji, z których 3 zakończyły się bramkami. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to ich główna siła, ale niestety pozwoliliśmy im na to. Nasza gra nie była zła, ale zabrakło nam sprytu, aby zgarnąć 3 punkty. To było bardzo możliwe.

Mats Hummels:

Graliśmy dobrze dłuższymi okresami. Drugie wyrównanie całkowicie otworzyło mecz, który kontrolowaliśmy przecież dobrze. Nie stłumiliśmy ich kontrataków już potem. Mieli wielkie szanse, my zaś utraciliśmy kontrolę.

Lucien Favre:

− To był istnie szalony mecz. Bayern był bardzo silny na początku. Byli pod kontrolą, mieli sporo posiadania piłki, zaś my nie byliśmy w stanie jej odzyskać. Kiedy już nam się udało, to błyskawicznie ją traciliśmy. Wiedziałem jednak, że FCB nie utrzyma tego tempa, które było bardzo szybkie. Nie byliśmy w stanie utrzymać się przy piłce, która była jak bumerang. Musieliśmy czekać, więc czekaliśmy i na szczęście do przerwy straciliśmy tylko jednego gola. Po przerwie poprawiliśmy kilka rzeczy. Przedtem nie byliśmy zbyt aktywni, zaś Bayern był za mocny. Tłum poprowadził nas po bramce Reusa. Poczuliśmy, że możemy wygrać i zrobiliśmy to. Postawa była fantastyczna.