Reakcje: Bayern wygrał zasłużenie

W ostatnim meczu drugiej kolejki niemieckiej Bundesligi drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje czwarte oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą Schalke 04 Gelsenkirchen.

Piłkarze Bayernu zadośćuczynili za ostatni remis z Herthą i pokonali swoich rywali 3:0. Wszystkie trzy bramki dla FCB zdobył Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Niko Kovac, ale i również poszczególni piłkarze rekordowego mistrza Niemiec. Swojego głosu użyczył także trener Schalke.

Niko Kovac:

− Kontrolowaliśmy spotkanie przez całe 90 minut. Nie pozwoliliśmy im na nic i nie popełnialiśmy błędów. Zagraliśmy płynne i dobre spotkanie.

Robert Lewandowski:

− Zawsze mogę grać lepiej, mogę być jeszcze lepszy. Każdego sezonu mogę dokonywać wyjątkowych rzeczy, ale zawsze staram się pomóc drużynie. Zawodnik sam może wygrać mecz, ale tytuły zdobywamy jako zespół. Zawsze staram się strzelić, niezależnie od rywala. Bundesliga nie jest łatwa, musimy sprostać jej fizycznie i zawsze być gotowi.

Philippe Coutinho:

− Jestem bardzo szczęśliwy. Wygraliśmy, więc to bardzo miły wieczór. Pierwsze wrażenia są bardzo dobre, klub jest ogromny i posiada wielkie możliwości. Jestem tutaj raptem 3 czy 4 dni i jestem pewny, że muszę się poprawić. Będę ciężko pracował na to.

David Wagner:

– Biorąc wszystko pod uwagę, to Bayern wygrał zasłużenie. Lewandowski pokazał, dlaczego jest jednym z najlepszych. Moja drużyna wykonała dobrą pracę w drugiej połowie. Zasłużyliśmy na bramkę.