RB Lipsk nie odpuszcza "Bawarczykom"

Dzisiejszego popołudnia swoje spotkanie rozgrywali również piłkarze RB Lipsk, którzy na chwilę obecną pozostają najgroźniejszymi rywalami Bayernu w wyścigu o paterę mistrzowską.

W meczu 22. kolejki Bundesligi podopieczni Ralfa Hasenhuettla pokonali na własnym podwórku Kolonię 3:1 dając jasno do zrozumienia, że wciąż pozostają głównymi rywalami "Bawarczyków" do zdobycia mistrzostwa kraju.

Bramkę już w piątej minucie spotkania zdobył niesamowity Emil Forsberg, który wykorzystał złe ustawienie golkipera Kolonii. Przed zmianą stron samobójcze trafienie zaliczył jeszcze obrońca gości − Dominic Maroh.

W drugiej części spotkania zaledwie osiem minut po wznowieniu rywalizacji na Red Bull Arenie bramkę kontaktową zdobył Yuya Osako. Drużyna prowadzona przez Petera Stoegera została ostatecznie dobita przez Timo Wernera w 65. minucie.

Kolejne zwycięstwo zanotowali też piłkarze Borussii Dortmund, którzy w wyjazdowym pojedynku ograli beniaminka z Freiburga. Podopieczni Thomasa Tuchela ograli swoich rywali 3:0 i utrzymali się na trzeciej pozycji w niemieckiej ekstraklasie.

Pierwszą bramkę dla klubu z Zagłębia Ruhry zdobył Sokratis, zaś dwoma ostatnimi trafieniami popisał się główny rywal Roberta Lewandowskiego w walce o koronę króla strzelców − Pierre-Emerick Aubameyang.