Ramsak strzela, Niemcy meldują się w finale

Dokładnie 17 maja rozpoczął się młodzieżowy turniej mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat siedemnastu, który oficjalnie dobiegnie końca 2 czerwca.

Jak już informowaliśmy wcześniej, na turnieju, który jest rozgrywany na Węgrzech, wyróżnić możemy kilku utalentowanych reprezentantów Campusu bawarskiego klubu.  Będąc dokładniejszym mowa o takich piłkarzach jak Robert Ramsak, Max Schmitt, Maximilian Hennig (wszyscy Niemcy U-17) i Javier Fernandez (Hiszpania U-17).

Polska U-17 3:5 (2:1) Niemcy U-17

Wczorajszego wieczoru swoje kolejne spotkanie na EURO U-17 rozegrali piłkarze niemieckiej reprezentacji narodowej, którzy mierzyli się z ekipą „Biało-czerwonych”.

Choć nasi rodacy walczyli z całych sił, to ostatecznie zostali pokonani przez drużynę prowadzoną przez 49-letniego Christiana Wuecka. Mimo prowadzenia 2:1 do przerwy, nasi rodacy polegli na Pancho Arena w Felcsut 5:3 i odpadli z turnieju mistrzostw Europy.

Jeśli mowa o bramkach dla młodzieżówki Niemiec, to na listę strzelców wpisali się kolejno Max Moerstedt, Paris Brunner, Charles Herrmann, Forzan Assan Quedraogo oraz niezawodny Robert Ramsak, który na boisku pojawił się w 72. minucie, zaś dziesięć minut później strzelił na 5:3.

Zwycięstwo nad Polską sprawiło, że nasi sąsiedzi zza Odry awansowali do finału EURO U-17, gdzie 2 czerwca o 20:00 na Hidegkuti Nándor Stadium w Budapeszczie powalczą o złoto z Francuzami.

Fernandez i spółka z porażką

Jeśli mowa o hiszpańskiej reprezentacji, gdzie występuje wspomniany wyżej Javier Fernandez, Hiszpania U-17 została pokonana 3:1 przez swoich rówieśników z Francji. Defensor Bayernu spędził na boisku 45 minut.