Pulisic o wyścigu o mistrzostwo: Nie poddamy się!

Za nami prawie wszystkie pojedynki w ramach trzydziestej drugiej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi. Jak zwykle nie brakowało emocji i kilku niespodzianek.

Podczas gdy Bayern Monachium wykonał swoje zdanie i pokonał na własnym podwórku drużynę Hannoveru 3:1, to ich główny rywal w walce o mistrzostwo Niemiec – Borussia Dortmund – zaliczyła kolejną wpadkę. Tym razem BVB straciło punkty z ekipą Werderu Brema.

Jak już informowaliśmy Was wcześniej podopieczni Luciena Favre'a mimo prowadzenia 2:0 w ostateczności zremisowali z bremeńczykami 2:2. Piłkarzem, który wydarł dortmundczykom cenne trzy oczka był Claudio Pizarro, który w przeszłości przez wiele sezonów miał okazję bronić barw bawarskiego klubu.

Choć Borussia traci już cztery oczka do liderów z Monachium, to Marco Reus i spółka nie mają zamiaru poddawać się tak łatwo. W rozmowie pomeczowej dla serwisu "Bundesliga.de" na temat walki o paterę mistrzowską wypowiedział się Christian Pulisic, który obiecał, że jego koledzy nie poddadzą się i będą walczyć do końca.

– Nigdy się nie poddamy. Zdajemy sobie sprawę, że możemy zrobić swoje i teraz wszystko tylko zależy od Bayernu, aby przegrali ostatnie spotkania. My zaś nigdy się nie poddamy To był bardzo ciężki mecz – powiedział Christian Pulisic.

– Rozegraliśmy znakomitą pierwszą połowę, ale na drugą część nie wyszliśmy już z taką samą energią i intensywnością. Nie wiem co to było. Po prostu pozwoliliśmy im grać. Mają dobry zespół, ale po pierwszej połowie powinniśmy wygrać ten mecz – podsumował pomocnik BVB.

Do końca tego sezonu w pierwszej Bundeslidze pozostały jeszcze dwie kolejki. Podczas gdy Bayern zmierzy się z RB Lipsk i Eintrachtem Frankfurt, to ekipę Borussii Dortmund czekają pojedynki z Fortuną Duesseldorf oraz z Borussią M'Gladbach.

Źródło: Bundesliga.de