Puchar Niemiec: Koniec 2. rundy

Wczorajszego późnego wieczora zakończyły się ostatnie pojedynki w ramach drugiej rundy Pucharu Niemiec. Jak zwykle nie brakowało niespodzianek i kilku sensacyjnych wyników.

Jak już dobrze wiemy Bayern Monachium rozegrał swoje spotkanie w ubiegły wtorek. Mistrzowie Niemiec wymęczyli zwycięstwo 2:1 z ekipą czwartoligowego SV Roedinghausen, zaś bramki dla FCB strzelali kolejno Sandro Wagner oraz Thomas Mueller.

Bliscy odpadnięcia we wczorajszych spotkaniach byli między innymi piłkarze Schalke 04 oraz Borussii Dortmund. Ostatecznie podopieczni Domenico Tedesco pokonali po rzutach karnych FC Kolen, zaś BVB rzutem na taśmę w ostatniej minucie drugiej dogrywki zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa.

Wielką sensacją zakończył się także pojedynek w Moenchengladbach, gdzie miejscowa Borussia podejmowała Bayer Leverkusen. Rozpędzeni "Aptekarze" nie pozostali swoim rywalom żadnych złudzeń i dosłownie rozbili ich aż 5:0.

Spośród klubów 1. Bundesligi opadł Hannover 96 (porażka z Wolfsburgiem), Mainz 05 (porażka z Augsburgiem), Freiburg (porażka z Holstein Kiel), Hoffenheim (porażka z RB Lipsk) oraz wspomniana wyżej drużyna "Źrebaków". Poniżej znajdziecie kompletne wyniki 2. rundy Pucharu Niemiec:

RB Lipsk 2:0 Hoffenheim

Losowanie par 1/8 finału rozgrywek Pucharu Niemiec zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbędzie się w najbliższą niedzielę o 18:00 w Muzeum Niemieckiej Piłki w Dortmundzie. Pojedynki kolejnej rundy tychże rozgrywek zostaną rozegrane w dniach piątego i szóstego lutego 2019 roku.

Warto nadmienić, iż do kolejnej fazy awansowało dokładnie 11 klubów z 1. Bundesligi. Jeśli mowa natomiast o zespołach reprezentujących drugą ligę, to mówimy o 5 drużynach. Zakwalifikowane ekipy:

1. Bundesliga: Wolfsburg, Fortuna Duesseldorf, Hertha BSC, Mainz 05, Bayern, Schalke 04, Borussia Dortmund, 1. FC Nuernberg, Werder Brema, Bayer 04, RB Lipsk

2. Bundesliga: Paderborn, Heidenheim, Hamburger SV, Duisburg, Holstein Kiel